Lyžování s malými dětmi Kvilda (Šumava)

Rádi poznáváme nová místa a většinou se nevrací­me tam, kde jsme už byli. Ale Kvilda, to je srdcovka, která nezklame a jezdíme tam s dětmi každý rok. Výjimkou nebyla ani letošní zima a my opět po roce vyjeli oprášit zimní výbavu.

dsc_1608
Dobré ráno!
dsc_1234
Hamerský potok.

Kvilda patří mezi jedno z nejvýznamnějších turistických středisek na Šumavě. Pokud chcete naučit děti lyžovat, šumavská Kvilda je ideálním místem pro zimní dovolenou.

dsc_1267
Na Kvildě je vždycky sněhu dost.
dsc_0067
Horská chata Kvilda.

Lyžování na Kvildě pro nejmenší

Letos přišel čas naučit lyžovat i naší 4letou princeznu. Jelikož jsem byla na horách s dětmi (2 a 4 roky) sama, zkusili jsme lyžařskou školku. A bylo to naprosto super! Po 3lekcích už si vesele s úsměvem na rtech sjížděla kopce malá lyžařka, která první den tvrdila, že lyžovat nebude v žádném případě 😀

blog1
Vstávat a cvičit!

V lyžařské škole jsme “vyfasovali” instruktora Láďu, který byl k dětem naprosto skvělý a naše lyžařka u něj měla všechny tři lekce.

dsc_0676 copy

Lyžařská škola má k dispozici pojízdný koberec a lanoKaždá lekce začínala rozcvičkou, poté se učili pluh, zatáčet s rukama na kolenou a nakonec slalom.

Cena za individuální lekci je podle času. Do 10h a od 13h je to levnější za 490,-Kč, ostatní časy 650,-Kč. Lekce trvá 45 min, můžete si jí předem rezervovat i zaplatit kartou.

A5ECB60F-F49E-4AAC-BFE4-C5EF1A055431.jpeg

Když princezna projela slalom celý, vzal ji instruktor na klasickou sjezdovku (každá lekce ale probíhá jinak, podle věku a pokročilosti dítěte). A když za námi po pár dnech přijel taťka, měl už na lyžování skvělého parťáka 🙂

dsc_1621

V lyžařském areálu jsou k dispozici 3 vleky (poma), které jsou osvětleny i na večerní lyžování (středa,pátek 18-21h) a jeden vlek s kotvou. Kopec není prudký, takže ho zvládnou i začínající lyžaři. Info o cenách zde.

Zaparkovat můžete přímo pod areálem, kde je placené parkoviště a ke sjezdovce je to jen několik metrů. Jediná věc, co v areálu chybí jsou záchody – k dispozici je jen ToiToi.

Sáňkařská dráha

dsc_0092

Další důvod, proč je Kvilda skvělá pro děti, je upravovaná šáňkařská/bobovací dráha. Letos jsme si to fakt užívali (vloni junior bobovat vůbec nechtěl). Dráha je veřejně přístupná a zdarma. Pokud chcete děti (i sebe) dostatečně unavit, tohle je ten správný recept 🙂

Ubytování s dětmi na Kvildě

C6F0BDBC-0660-4D92-8B0B-248F115C9E2F.jpeg
Výhled z okna přímo na sjezdovku

Na Kvildu jezdíme každý rok a teprve letos poprvé ubytování vyšlo na jedničku a já ho moc ráda doporučím i vám. Bydleli jsme v apartmánech U Sjezdovky, které jsem našla náhodou. Pro pobyt s dětmi je tohle úplně ideální místo a my tady rozhodně nebyli naposledy.

Apartmán byl nádherně čistý, vše nachystáno vč. ručníků, prostředků na nádobí atd. (nebývá všude zvykem) a s úžasným výhledem přímo na sjezdovku. To jsem moc ocenila, protože zatímco si junior dával poobědních dvacet, já mohla krásně v teple s kafem v ruce sledovat princeznu na svahu 🙂

dsc_1504


V apartmánech jsou k dispozici i jídelní židličky pro malé děti a ve vstupní hale krabice plná hraček, společenské hry pro děti, knížky (pro děti i rodiče) i několik průvodců Šumavou, takže si s sebou nemusíte vozit vůbec nic. Wifi v objektu zdarma, k dispozici je i vyhřívaná lyžárna/kolárna.

Pokud jezdíte rádi ve více lidech nebo chcete 2 ložnice, mrkněte na apartmám č. 4 v podkroví, ten je naprosto dokonalý!

Další věc, kterou bych ráda vyzdvihla, je skvělá paní majitelka, která má ke klientům úžasný přístup a je moc ochotná – byla jsem na Kvildě sama s dětmi, bez auta a ihned se nabídla, že kdyby děti onemocněly a potřebovala bych léky nebo třeba i popovézt z nějakého výletu, ať jí klidně zavolám. To bylo opravdu moc milé a já za to moc děkuji!

Více info o ubytování a rezervace zde.

Kam na Kvildě do restaurace?

dsc_1261 copy
Restaurace a pekárna

Na jídlo jsme chodili do Ski penzionu pod sjezdovkou (restaurace sice není žádná babyfriendly a dětský koutek tady nečekejte, ale jídlo bylo dobré) nebo do restaurace v místní vyhlášené pekárně. Restaurace tady funguje na samoobslužném principu, ale vařili skvěle. Nezapomeňte zajít i do místní pekárny, která je součástí restaurace a dát si sladkou tečku na závěr 🙂

 

Tipy na výlety s dětmi Kvilda a okolí

  • Infocentrum Kvilda – uvnitř infocenra je krásná výstava s interaktivními prvky o šumavské zvěři, v horním patře kino s krátkými dokumenty a knihovna. Vstup zdarma
  • Jelení a rysí výběh Kvilda – tip na skvělou procházku. Od placeného parkoviště (30Kč,-/hod) je výběh cca 500m, mezi výběhy je NS, která je dlouhá 2,5km. Terén sjízdný kočárkem, vstup se psy zakázán. V budově návštěvnického centra je interaktivní expozice, kde se dozvíte víc o životě jelenů. Vstup zdarma.
  • Vlčí výběh Srní – od placeného parkoviště cca 1km. Cesta není dlouhá a zvládnete jí i s kočárkem, ale je do kopce, takže si připravte svaly 🙂 Na konci na vás ale čeká úžasná dřevěná lávka, ze které můžete pozorovat vlky (když budete mít štěstí, my napodruhé měli 🙂
  • Mravenčí stezka Srní – interaktivní stezka pro děti
  • Chalupská slať u Borové Lady – cesta po typickém dřevěném chodníčku (sjízdné kočárkem), po které dojdete k vyhlídkové plošině na rašelinové jezírko s vyjímající se břízou uprostřed. Před vstupem na slať je krásné dřevěné hřiště pro děti a v letních měsících jsou otevřené Soví voliéry.

Další naše výlety na Šumavě najdete tady. Kam jezdíte rádi na lyže nebo zimní dovolené s dětmi vy? Budu ráda za tipy.

Mějte se krásně.

Eva

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: