Černé jezero na odrážedle i kočárkem (Šumava)

Šumava je naše srdcová záležitost. Jezdíme sem moc rádi a jezdit jsme nepřestali ani když se narodily děti. Co ale když máte děti v kočárku? Nevadí! I tady je mnoho tras, které jsou s kočárkem sjízdné. A cesta na Černé jezero je jednou z nich. My jsme se sem vydali, když jsme vyrazili na víkend do Braníčkova.

Černé jezero je  největší ledovcové jezero na Šumavě (a také nejvíce navštěvované). Proto pokud se nechcete proplétat davy turistů, doporučuji navštívit jezero mimo hlavní sezonu. My jsme byli v květnu a bylo to v pohodě.

TRASY

Nejvhodnější cesta pro malé děti a kočárky je ze Špičáckého sedla. Tady zaparkujte auto na velkém parkovišti (placené, 100,-Kč/den) a vydejte se po žluté turistické značce. Dovede vás po zpevněné cestě až k jezeru. Trasa je dlouhá 3,5km tam. Asi v polovině trasy je dřevěné posezení, kde můžete posvačit (případně i nakojit).

Určitě vezměte dětem odrážedlo nebo kolo, naše tehdy 2,5letá to zvládla na odrážedle úplně v pohodě (za to juniorovi se to sezení v kočárku moc nezamlouvalo 😀 Terén není náročný a stoupání nahoru je pozvolné. Odrážedlo jsme kousek poponesli až těsně před cílem. A cestou zpátky už to pojede samo, z kopečka 🙂

Rozhodně doporučuji vzít dětem svačiny s sebou. Nahoře u jezera jsou dřevěné lavičky, kde jsme chvíli poseděli, posvačili a kochali se výhledem na jezero. Ta šumavská příroda mě vždycky dokonale nabije 🙂

2,5km od Černého jezera se nachází také Čertovo jezero. Pokud byste sem chtěli vyrazit s malými dětmi, rozhodně nedoporučuji. Cesta na Čertovo jezero je náročná – strmé stoupání kamenitou pěšinou, kde zakopáváte přes kořeny stromů. Kočárkem nemáte šanci.

OKRUH PRO STARŠÍ DĚTI

Pokud máte ale děti větší, můžete si udělat 8,5 kilometrový okruh šumavskými jezery.  Ze Špičáku se vydáte 2,5km po žluté na Čertovo jezero, odtud vás bude čekat dobrodružná cesta po červené  doplněná strmým stoupáním a klesáním k Černému jezeru (2,5km). Od Černého jezera po žluté už budete jen mírně klesat z kopečka na Špičácké sedlo (3,5km).

OBČERSTVENÍ

Co se týče občerstvení, dole na parkovišti je bufet. My jsme ho ale nezkoušeli, takže nemohu posoudit kvalitu (tipla bych bufetovou klasiku – párek, hranolky).

O dalších našich výletech Šumavou si můžete přečíst tady:

A kde se líbilo vám? Napiště mi 🙂

E.

 

 

2 thoughts on “Černé jezero na odrážedle i kočárkem (Šumava)

Add yours

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: