Rozhledna a lesopark U Jakuba aneb baby-friendly rozhledna jak vyšitá (J. Hradec)

Pokud se budete pohybovat v okolí Jindřichohradecka, posílám tip na jednodenní výlet. Místo, kde se nám s dětmi moc líbilo a rozhodně stojí za navštívení, je rozhledna a lesopark U Jakuba.

FullSizeRender-4

 

Na místo se lze dostat z obce Valtínov a je to trasa doporučená. Odbočka na parkoviště u Valtínovského mlýna je za obcí Valtínov a je prý hezky označená. Cesta z Valtínova je také jediná, kudy se dá dojet autem až nahoru.

My jsme se ztratili (haha, kdo zase asi navigoval 😀 )  a dojeli sme do obce Nový svět, tam zaparkovali na odpočívadle u samoobslužné hospody (wow, vážně něco takového může fungovat i v Česku?) a vydali se odtud na rozhlednu. Prošli jsme celou vesnicí a na konci se dali doleva po lesní cestě. Cesta tam je dlouhá cca 3km, lesem a sjízdná kočárkem. Tahle cesta je méně známá, a tak nepotkáte tolik lidí.

Když jsme dorazili na místo, nestačila jsem žasnout. Pro mě to zatím byla první navštívená rozhledna, kde mysleli tolik i na děti. Pod rozhlednou je rozsáhlý lesopark a najdete toho tam opravdu hodně – lanovku, trampolínu, teepee s lezeckou stěnou, klouzačky, houpačky, pískoviště vč. hraček, perníkovou chaloupku s bludištěm, podzemní chodby, prolejzačky, bosochodník. Jako bonus lesy a čerstvý vzduch všude kolem!<3

 

No byla sem teda v úžasu! Jo a ještě jedna věc – vstup do lesaparku je ZDARMA. Platí se jen vstup na rozhlednu, dospělí 40,-Kč, děti nad 120cm 15,-Kč.

Pod rozhlednou najdete i bufet, ale od toho moc nečekejte, mají jen párky v rohlíku,  klobásy, nanuky, utopence, pivo, a limonádu.  Takže svačinu pro děti radši vlastní. K dispozici je dřevěné sezení, kde se děti v klidu nají. Dokonce je připraven i barel s užitkovou vodou na opláchnutí. WC je v areálu k dispozici.

35130776_10212215765932953_253121019961671680_n
Pohled dolů z rozhledny

Když se děti vyřádili a rodiče pokochali výhledem na Českou Kanadu, pokračovali jsme na Ďáblovu prdel. Vše je skvěle označené. Co z vlastní zkušenosti určitě doporučím, tak pevnou obuv. Já jsem si vyrazila v žábkách a jelikož je to docela z kopečka do kopečka a ještě k tomu s kočárem, nebyla to žádná hitparáda 🙂

IMG_3833

 

Kočárkem se to dá v pohodě, jen se nedojede přímo až tam, asi 100m pod cílem je nutné kočárek nechat a případně se u malých dětí vystřídat. K Ďáblově prdeli se můžete vyšplhat buď přímo nahoru nebo se vydat doleva po NS obloukem, to zvládnou i malé děti. My zvolili s naší 3letačkou druhou variantu. Brácha to mezitím zalomil v kočárku, tak s ním taťka čekal dole.

Cestou zpátky jsme to vzali ještě kolem kaskády rybníků a to také určitě stojí za shlédnutí, naší cácorku nejvíc zajímalo skákání po kamenech.

FullSizeRender-14

Takže pokud budete v okolí Jindřichova Hradce a chcete děti dostatečně unavit, tohle místo určitě stojí za výlet. Naše malá cestovatelka usla v první otáčce 🙂

IMG_3849

Více info na http://www.ceskakanadazvysky. Přes prázdniny otevřeno 10-18h.

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: