Kempujeme na Orlíku

To jsme si takhle jednou vyrazili na kempovat do Českého ráje a ejhle! 35km od domova se auto rozhodlo, že karavan takovou dálku táhnout nebude a skočilo si do nouzáku! 🙂 No a co teď? Dáváme hlavy dohromady a když míjíme ukazatel Orlická přehrada, je rozhodnuto!

Dvakrát nadšená sem zpravu nebyla, to přiznávám. Přece jen sem několik hodin před odjezdem seděla a sepisovala náš “výletní plán” do Českého ráje, abych vše měla vychytané do posledního puntíku . Na cestování karavanem je úžasná ta volnost. Jedeš do Českýho ráje a skončíš na Orlíku. Vadí to někomu? 😀

IMG_4063.JPG

Nakonec jsme zakotvili v kempu Trhovky a chytli poslední volné místo pro karavan. Nejednalo se o žádný baby-friendly kemp, součástí je totiž i diskotéka, takže to o víkendu bylo poněkud rušnější, ale byli jsme na okraji kempu, takže nám to nijak extra nevadilo (pozn.: o víkendu se koná diskotéka i pro děti). Sociály byly tedy katastrofa. Nějaké dětské sprchy, záchody nebo třeba přebalovák tady rozhodně nenajdete.

Vedle se nachází ještě jeden kemp. Mezi kempy je řada restaurací, obchůdků, stánků s občerstvením a malý lunapark. Pokud jste milovníky pizzy, doporučuji navštvítit Pizzerii ”Na Téčku”.

Součástí kempu je hřiště na nohejbal a volejbal, nechybí ani ping-pongový stůl (pálky s sebou). Co mi tady ale rozhodně chybělo, bylo dětské hřiště.

Své kouzlo tady má nádherná příroda všude kolem. Stačí projít lesem k vodě a je Vám úplně jedno, že zázemí kempu není úplně moderní.

IMG_3134

IMG_3119IMG_3121

Orlík je navíc vyhlášený zeleným žabincem, který ke koupání není ani náhodou. My měli ale kliku (zažila jsem to poprvé, od té doby co na Orlík jezdím) a voda byla krásně čistá (ač osvěžující) a děti (i tatínek) se vyřádili.

 

A kam jsme se odsud vydali výletit?

Další tipy na výlet, které jsme nestihli:

  • Vyhlídková plavba lodí Orlík – Zvíkov – projížďka lodí okolo zámku (25min), v létě jezdí denně každých 30min
  • Akvárium Orlík – hned vedle parkoviště, akvárium “Pod hladinou orlické přehrady”
  • Langova rozhledna na Onen svět – pozor, pokud se chcete i najíst v restauraci, nutná rezervace předem
  • Zámek Orlík nad Vltavou
  • Na kole naučnou stezkou Orlík – Zvíkovské podhradí (30km)

 

 

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: