Kam vyrazit s dětmi na sáňkařskou dráhu?

KRKONOŠE

Špindlerův Mlýn – nejznámější a nejnavštěvovanější sáňkařská dráha v ČR. Těšit se můžete na 3km jízdy a díky tomu, že je dráha osvětlena, můžete vyrazit i na noční sáňkování. Vstupné zpoplatněno (v ceně je vývoz busem na start, půjčovna saní a odvoz zpět).

https://www.hory-krkonose.cz/zabava/sankarska-draha-spindleruv-mlyn.spindleruv-mlyn.html

Černá hora u Janských lázní – vstup na sáňkařskou dráhu se neplatí, ale pokud nechcete kopec šlapat pěšky, je nutné se vyvézt lanovkou na start. Trasa je dlouhá 3,5 km, možnost zapůjčit sáňky. Pokud chcete zažít pořádné dobrodružství, vezměte s sebou čelovky a vyrazte na večerní sjezd s instruktory.

http://www.janskelazne.cz/cz/skiresort-cerna-hora-pec/sankarska-cesta/

KRUŠNÉ HORY

Klíny – přírodní sáňkařská dráha je zdarma, vede lesem a je dlouhá 6 metrů, vhodná i pro malé děti, nutné vlastní vybavení

Blatenský vrch – Z Blatenského vrchu do Horní Blatné by měla vést strojově upravovaná sáňkařská dráha, ještě jsme ji nevyzkoušeli, ale letos se na ní chystáme. Vstup zdarma, vlastní vybavení.

Oberwiesenthal – na přírodní sáňkařské dráze u Fichtelbergu si užijete 1,7 km dlouhý sjezd. Na start se dostanete pomocí čtyřsedačkové lanovky a čekají vás prudké i méně prudké zatáčky. Nejmenší výletnici mohu využít sáňkařskou dráhu pod „Panorama Hotels“, která je dlouhá 160 metrů.  

https://www.oberwiesenthal.de/rodeln-oberwiesenthal.cfm?s=c

JIZERSKÉ HORY

Smržovka –  Vyzkoušejte přírodní sáňkařskou dráhu na Smržovce. Čeká na vás 4km dlouhá jízda. Start je u restaurace s vyhlídkou a dětským hřištěm. Nahoru si můžete vyšlápnout po svých a jízdu si pěkně zasloužit. Lenochy zase potěší, že tam jezdí za 300,-Kč taxi🚖🤣 Za 200,-Kč si můžete půjčit sáňky, které se pak vrací v cíli v půjčovně u vleku Filip.

https://www.smrzovka.cz/prirodni-sankarska-draha-smrzovka/d-8886

ŠUMAVA

Velký Javor – sedačkovou lanovkou se vyvezete nahoru, jakmile budete na vrcholu, můžete se vydat na 1,2 km dlouhou jízdu na saních k hospůdce Thurnhofstüberl. Sáňkařský bus vás pak doveze zdarma k sedačkové lanovce Sonnenhang. Sáňkařská dráha má mírný sklon a je vhodná i pro malé děti. Dráha je zdarma, platí se jen za lanovku.

https://www.arber.de/cz/lyzarsky-areal/sankarske-drahy.html

Kvilda – přímo ve Ski areálu je vyhrazen kopec pro sáňkování, který je upravován rolbou.

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: