Knižní tip: Ověřeno rodiči – Osvědčené tipy, jak si užít cestování s dětmi

Mnoho z Vás zná určitě web plný tipů na výlety a dovolené Ověřeno rodiči. Věděli jste ale, že právě tvůrci tohoto webu – Romana, Michal a Petra, vydali nedávno knížku s osvědčenými tipy, jak si užít cestování na základě svých vlastních zkušeností?

Jak si dovolenou s dětmi užít, ne přežít?

Kniha, kterou dali dohromady sami rodiče malých dětí na základě svých zkušeností, není žádné nudné povídání o tom, co už všichni víme. Je plná praktických tipů, doplněných o vlastní zkušenosti od 3 rodičů, které určitě na cestách s dětmi využijete. A je jedno, jestli se s dětmi chystáte na jednodenní výlet nebo na týdenní dovolenou do zahraničí! Tipy tam najdete na obojí.

F7F6C6A0-2BF2-4F9D-9835-551557BB2C79

Knížka je rozdělena do 6 kapitol, ve kterých se dozvíte, jak si užít cestování s dětmi na jednodenních výletech, dovolených po Čechách, u moře i na horách nebo třeba ve městech. Nechybí ani kapitola o extrémějším způsobu cestování a odkazy na blogy rodin s dětmi, kteří žijí s dětmi na cestách, cestují po světě na kolech nebo vyměnili hotely za dodávku. (Kdo nás sleduje i na Instragramu, ten už ví, co chystáme příští sezonu my 😀 )

6450D05B-34C5-4326-B71E-6C18B64A1B89
Děkujeme!!!

Navíc tohle je přesně ta knížka, kterou po přečtění nehodíte do kouta, ale ke které se budete vracet. Já vím, že ji otevřu zase za pár měsíců, až se budem chystat na hory nebo až poletíme s dětmi letadlem.

Nakoukneme dovnitř?

Na začátku každé kapitoly je shrnutí, co se v kapitole dozvíte. Jednotlivé kapitoly jsou přehledně členěné a najdete v nich například tipy, jak a kde plánovat výlety, kde hledat ubytování a na co si dát při výběru pozor, jak se připravit na cestu letadlem, proč jezdit na hory i s malými dětmi, co dělat, když dítě onemocní nebo jak to udělat, aby „nožičky nebolely“.

E645C33A-3CB3-4E13-B301-1FCB63CAD644

V jednotlivých kapitolách najdete i názory a reálné zkušenosti či zážitky jednotlivých autorů, což se mi moc líbilo, protože knížka byla taková „osobnější“ a možná se v některých situacích sami poznáte 🙂 Na konci kapitoly najdete konkrétní osvědčené tipy autorů na výlety i dovolené.

Co mě nadchlo asi úplně nejvíc byl celkový pohled na cestování s dětmi, který Vás bude celou knížkou provázet. A to, že cílem rodinného cestování není urazit desítky kilometrů s dětmi v krosničkách, ale aby si to každý člen rodiny užil naplno. I za cenu toho, že do cíle třeba vůbec nedorazíte 🙂

Knížka stojí 299,-Kč a objednat si jí můžete tady. …Vánoce, Vánoce, přicházejí… 🙂

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: