10 věcí, které nám nesmí na výletě chybět

Byly časy, kdy jsem nějaké přípravy na výlet neřešila, prostě jsme naskákali do auta a jeli. Jenže to se mi už několikrát vymstilo. Třeba když princezna spadla CELÁ do bláta a já náhradní oblečení samozřejmě neměla (#matkaroku). Od té doby jsem se dost zlepšila a  na výlet už jezdíme plně vybaveni. A to nejen náhradním oblečením, ale hlavně pořádnou svačinou 😀

Zajímá Vás, co na výlety s dětmi vozíme? Pojďte mrknout 🙂

  1. BATOH

Dříve jsem naházela všechno potřebné na výlet do kabelky a nějaký batoh neřešila. Čím víc ale jezdíme po výletech a dovolených, tím víc zjišťuji, že bez kvalitního batohu se na výletech neobejdu, pokud se nechci neustále přehrabovat v kabelce a vyndavat celý její obsah, než najdu to, co hledám.

My s sebou na výlety vozíme batoh Deuter a jsem s ním moc spokojená. Perfektně sedí, je lehký a vhodný jak pro turistiku, tak na kolo. Objem je 22l, což je na jednodenní výlety naprosto dostačující a vejde se tam vše, co je třeba. Vyhovuje mi hlavně v tom, že má jen několik kapes a věci jsou v něm přehledně uspořádané (nejsem moc zastánce desítek různých mini kapsiček, protože mi naopak přijde, že člověk pak nemůže najít nic).

Uvnitř batohu je velká komora, jejíž součástí je oddělující přepážka, kam ukládám mapu, dokumenty nebo jiné drobnosti, které pak snadno dohledám.

CA5D39D1-0616-4B7A-8CFD-A82AD230C2B8.jpeg
Horní zapínací kapsa

Navrch je zapínací kapsa, ve které mám většinou věci, co chci mít hned po ruce, aniž bych musela batoh otevírat – mobil, peníze, kapesníky. Uvnitř kapsy je i poutko na klíče, což často využívám, protože je pak doma nemusím lovit na dně batohu. Nechybí ani “tajná” kapsička na cennosti ze spodní strany zapínací kapsy. Postranní kapsy využívám na pití. Máme ho tak při výletech hned po ruce.

Co mě na batohu opravdu nadchlo, je efektivní systém odvětrávání zad pomocí síťky. Sbohem propoceným zádům při letních vedrech! Díky vypolstrovaným popruhům se “nezařezává” do ramenou, i když jsme plně naloženi.

A když bude pršet, nezmokne! Batoh má totiž ve spodní části zabudovanou pláštěnku a věci v batohu nám zůstaly suché i v tom největším lijáku. Lehčí déšť nebo mrholení zvládáme i bez pláštěnky, aniž by mi dovnitř nateklo.

Za mě rozhodně doporučuji, Deuter je opravdu kvalitní. Batoh koupíte na e-shopu Affekt.cz, náš batoh Deuter najdete tady. V nabídce jsou i dětské batohy.

2. SVAČINA A PITÍ 

Svačinu bereme s sebou vždycky. I když máme v plánu, že se stavíme cestou někde v restauraci na oběd. Často totiž tempo našich nejmenších turistů nelze předvídat dopředu, tudíž ani doba, kdy do cíle dorazíme 🙂 Občas se plány změní, taky se nám stalo, že měli v restauraci zavřeno. A pokračovat s hladovými ukňouranými dětmi není přání asi žádného rodiče 🙂

My vozíme s sebou hlavně nakrájené ovoce (čerstvé i sušené), zeleninu, toasty, rohlíky s něčím (většinou se šunkou), kapsičky a taky nějakou mňamku (a je to venku!). K pití beru dětem pouze čistou vodu. Je to praktičtější, když se vám pití v batohu vyleje 😀 Hodně využíváme i termolahve s pítkem. V zimě hlavně na hory máme termosku od Esbit, čaj v ní vydrží teplý víc než 24h, tuhle opravdu doporučuji!

3. NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

Náhradní oblečení máme vždy s sebou, i když se jedná jen o nějaký kratší výlet. Může jít jen o promočené ponožky, polité triko od pití nebo taky nevolnost v autě. Nám princezna začla trpět kinetozou ve 3 letech, takže cesty autem jsou občas dobrodružné a náhradního oblečení beru raději víc a pak ho nechávám v autě.

S sebou v batohu mám ale vždy náhradní triko nebo mikinu (dle ročního období), tepláky/legíny, ponožky, u juniora spodní prádlo a v zimě náhradní rukavice.

4. LÉKARNIČKA – podle mě dost důležitá věc hlavně v létě, na kterou bychom neměli zapomínat. Samozřejmě záleží, kam na výlet se chystáme, v jakém ročním období, s jak starými dětmi. My na outdoorové výlety většinou vozíme stříkací desinfekci (nepálivou- koupíte v lékarně), dětské náplasti, Fenistil (komáři, včely), sterilní obvaz, stahovací i pružný obvaz, vatové tampony a také Kinedryl, i když se většinou snažíme zvládnout to bez něj. S pomocí žvýkaček se nám to docela daří. Pokud mají děti různé alergie, nezapomeňte vzít léky s sebou. Na dovolenou toho v lékarničce vozíme mnohem víc (bude článek).

5. KAPESNÍKY, VLHČENÉ UBROUSKY  (případně PLÍNKY, pokud máte malé děti) – znáte mini lahvičky s rozprašovačem od Eone? Na výletech moc fajn věc. Nalijete do nich vodu a můžete využít např. na “mytí” rukou, očištění odřeniny od špíny atd. Malé, skladné, praktické.

6. PLÁŠTĚNKA – doporučuji koupit kvalitní, která neproteče. Vhodné jsou také bundy a kalhoty do deště, které navíc ještě děti zahřejí zevnitř. Pláštěnku bereme s sebou vždy. Počasí je kolikrát nevyzpytatelné a i když ráno je azuro, během chvíle se to může změnit, hlavně na horách.

7. RYCHLOSCHNOUCÍ RUČNÍK – tohle je strašně super věc, která v batohu nesmí v létě chybět. Využíváme nejen jako ručník, ale i jako deku na přikrytí do auta, deku na sezení venku apod. Navíc je skladný a nezabere skoro žádné místo. Koupíte za pár korun třeba ve Sportisimu, klik.

8. PYTLÍK NA ODPADKY – možná se to zdá jako blbost, ale určitě oceníte, hlavně pokud jdete na výlet do přírody. Protože třeba taková šlupka od banánu v batohu, nic moc  🙂

9. TURISTICKÝ DENÍK – moc fajn zpestření na výletech. Téměř ve všech výletních cílích už koupíte turistické samolepky (stojí cca 12,-Kč) a děti si tak mohou dokumentovat, kde všude byly, napsat co zažily apod. (turistický deník stojí cca 50,-Kč). Já ho pravidelně zapomínala doma 🙂

 10. FOŤÁK – dokumentace zážitků je třeba. Druhá věc je fotky vyvolat a zpracovat. Já mám stále 2leté zpoždění 😀

Na rozhledny občas bereme ještě dalekohled, pro děti je to zážitek. V létě přidáme ještě opalovací krém/repelent/sluneční brýle a máme sbaleno 🙂

Co nesmí na výletech chybět vám?

Mějte krásný víkend.
Eva

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: