Letenky za pár kaček

Před nedávnem jsem našla stránku, kterou jsem neměla nikdy objevit 😀 Možná ji spousta z vás zná, pro mě to byla novinka. Chcete někam jet a je vám jedno kam a kdy pojedete? Je libo navštívit většinu evropských měst za pár kaček? To je přesně něco pro ty, kteří cestují bez cestovky 🙂 Jak na to? Vyhledávač cen od letecké společnosti Ryanair.

Postup:

  1. Klikněte na stránky letecké společnosti Ryanair
  2. V levé horní liště klikněte na kolonku “Naplánovat” (hned vedle loga Ryanair)
  3. Ve sloupci “Prozkoumat” klikněte na “Vyhledávač cen”
  4. Vyberte z jakého letiště chcete letět (např. Prague)
  5. Vyberte kam chcete letět – nejlepší je zadat “Kdekoliv” a teprve podle toho, jaké jsou ceny letenek, se rozhodnout kam
  6. Vyplňte do jakého rozpočtu se chcete vejít – já dávám ten nejvyšší, abych měla přehled o cenách všech letenek.
  7. Odsouhlaste podmínky a vybírejte 🙂 Nejlevnější jsou letenky (cca 350Kč, ale objevují se i za 250,-Kč jednosměrná, stačí sledovat každý den) do Krakowa, Bruselu, Budapešti, Eindhovenu a dalších. O pár korun dráž si můžete zaletět na boloňské špagety, šikmou věž v Pise, Eiffelovku nebo Gaudího divočinu v Barceloně. No a za tisícovku +/- se dostanete do Izraele, Maroka nebo Jordánska. Tak kam vyrazíte?

Pokud jste nenároční cestovatelé, flexibilní v termínech odjezdu a příjezdu, pořídíte letenky opravdu za pár kaček.

Ryanair je low-cost společnost, a tak počítejte s tím, že pokud chcete něco navíc, musíte si pár stovek připlatit. O co jde?

  1. Rezervace sedadlapokud si nezarezervujete sedadla, budete sedět tam, kde zbydou (většinou někde uprostřed u křídla) a počítejte s tím, že pokud vás cestuje více, každý bude sedět jinde. Tohle mi třeba vůbec nevadí. Pokud si chcete sedadlo rezervovat, zaplatíte 90,-Kč za místa ve výprodeji, 210,-Kč za sedadla standartní, 390,-Kč v přední části (budete vystupovat jako první) a za 450,-Kč s extra prostorem pro nohy (tady už ztrácí smysl low-cost cestování). Letíte-li s dítětem starším 2-11let,  jeden dospělý je povinen si sedadlo zarezervovat za cenu 120,-Kč (rezervace dětského zdarma).

 

2. Přednostní nástup do letadla a 2 zavadla s sebou – u low-cost letenek máte zdarma nárok na kabelku do 3kg a rozměrech 35x20x20cm a jedno příruční zavazadlo 55x40x20cm. Odbavujete se online a i příruční zavazadlo berete s sebou až k letadlu, kde ho pak odložíte na vozík a bude uloženo do zavazadlového prostoru. Poté si ho vyzvednete až na pásu jako normálně odbavené zavazadlo. Pokud nechcete čekat než zavazadlo dorazí nebo nechcete aby vám ho ztratili, můžete si připlatit 150,-Kč a zavazadlo si berete s sebou do letadla do úložného prostoru nad hlavou a ještě k tomu máte nárok na přednostní nástup do letadla, takže nemusíte čekat frontu.

3. Zavazadlo navíc – za příplatek 650,-Kč

4. Letím s infantem – (infant = dítě do 2let bez nároku na sedadlo), u infantů je to trošku komplikovanější. Zaplatíte za ně totiž vždycky částku 750,-Kč bez nároku na sedadlo při nákupu online (že by se Ryanair snažil snížit počet řvoucích dětí v letadle?:D ) a letenky jsou tak většinou dražší než ty výhodné pro dospělé za 350,-Kč. Vyplatilo by se zadat dítě nad 2roky, ale to vás zase nepustí, protože vám nebude následně souhlasit rok narození dítěte. Co s tím? Musíte booking  provést telefonicky a budete mít i infanta za výhodnou cenu. Online to bohužel nejde. Kontakt zde. Nebo zkuste livechat, zde.

Dítě mladší než 2roky má také nárok na bezplatné zavazadlo do 5kg a zdarma 2ks dětského vybavení – sportovní kočárek + podsedák, autosedačku nebo cestovní postýlku. Kočárek si berete s sebou až ke schodům do letadla, kde na vás bude čekat i po příletu.

5. Ubytovánípřed rezervací letenek se vždycky koukněte i na ceny ubytování v dané lokalitě, protože kolikrát ceny za ubytko v sezoně mohou být pěkně natažené a to, co ušetříte na letenkách, necháte za ubytování. Já řeším ubytování většinou přes booking.com (slevu 10% můžete využít tady ) nebo můžete využít portál airbnb

 

Tak kam pojedete? 🙂

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: