Kempujeme na Antýglu (Šumava)

Kempařská sezóna zahájena, jupijajej! Už jsem se strašně těšila, až letos konečně vyjedeme. V pátek dopoledne jsme sice ještě furt nevěděli, jestli vyrazíme nebo ne, pak ale následovalo rychlé balení (styl alá “radši víc než míň”) a tradá na Šumavu.

35653579_10212178459800323_6111334142576689152_n

Nejvíc nejradši na kempování mám tu volnost. Pokaždý se probudíme jinde. Nemusíme nic předem rezervovat a pokud jsou děti nemocné (ať žije školka!), ani ubytování rušit. Prostě buď jedeme nebo ne. A když se nám v kempu nelíbí? Tak se prostě seberem a jedem o kus dál. Další výhodou je, že děti jsou celý den na vzduchu a večer dřív odpadnou 😀 Naše malá se na kempování po zimě už tak těšila, že chtěla přespat v karavanu na zahradě 😀

35735968_10212178433239659_3043878545701994496_n.jpg

Letos jsme poprvé zakotvili uprostřed šumavských lesů, v kempu na Antýglu. Nádherná příroda všude kolem, protékající řeka Vydra podél kempu a ještě k tomu super lokalita na výlety.

Kemp je rozdělen na 2 části. První je hned u recepce, kde je veškeré zázemí – sprchy, wc, kuchyňka, společenská místnost, bufet. Jsou tady i el.přípojky, ale místa pro karavany tu není mnoho (v sezoně tu musí být hlava na hlavě). Pro stanování jsou krásné prostory hned u řeky. K dispozici je i mnoho ohnišť.

Druhá část kempu je přes hlavní silnici, takže pro rodiny s malými dětmi není moc vhodná, pokud nechcete, aby vás cestou do sprch někdo sestřelil. Rozhodně s dětmi doporučuji první zmíněnou část. Na silnici totiž není žádné omezení ani přechod a někteří řidiči tam projedou fakt neskutečnou rychlostí.

Co se týče zázemí v kempu, za nás spokojenost. Wc i sprchy nové a čisté (sprcha 10Kč na 5min), vybavená kuchyňka vč. vařičů a lednic, dostatek stolů. Občerstvení sice dražší (bohužel pouze bufetová klasika), ale pokud tam nejedete s cílem vysedávat celé dny v bufetu, tak se to nechá zvládnout 🙂

 

 

V kempu není žádné dětské hřiště, pískoviště apod., ale věřte, že házení kamenů do vody a sbírání klacků a šišek je zabaví dostatečně dlouho 🙂

Co jsme podnikli?

V pátek jsme dorazili až k večeru a tak jsme dali jen večerní procházku  kolem Vydry.

 

 

Sobota byla výletnická a my hned ráno vyrazili na Horskou Kvildu s jasným cílem – dát si oběd v hotelu Rankl. Z kempu se tam dostanete pěšky a nemusíte nikam přejíždět autem. Trasa je dlouhá cca 3,5km. A dobrá zpráva pro všechny rodiče malých dětí – sjízdná i kočárkem! My už kočárek od 18měsíců necháváme doma a junior začíná šlapat pěkně po svých.

Pokud půjdete s dětmi bez kočárku, projdete z kempu lesíkem a pak jen přeběhnete silnici. S kočárkem budete muset jít z kempu kousek po silnici, my to šli a dá se to bez problémů (cca 250m). 

 

 

Kolikrát se snažím hledat výlety, kdy jsou cestou nějaké prolézačky, hřiště či jiná zábava pro děti, ale jak jsem už psala, děti se dokáží zabavit tím, co mají zrovna k dispozici a bylo tomu tak i teď. Největší zábavou našich dětí bylo házení kamení do potůčků, co tekly po cestě. To byste se divili, na jak dlouho je tohle dokázalo zabavit.

 

 

Cestou sbírali i “součástky” na loďku a hledali piráty (piráti=kamení :-D), které pak posadili do loďky. Loďku poslali po řece a čekali, jak to s pirátama dopadne. Potopili se hned při rozjedu 😀 Tyhlety aktivity mají strašně rádi. Ještě že byl taťka s náma. Je to totiž on, kdo má tyhle super nápady <3

Tempem dvouleťáka, kterého zaujme každá louže, jsme pomalu dorazili do hotelu Rankl, kde je opravdu nádherné velké dětské hřiště. Venku je obrovská terasa s výhledem na hřiště, takže si dáte něco dobrého k jídlu a pití a krásně na děti vidíte, jak si hrají. A navíc tam mají tyhle luxusní lehátka, koukejte! Za nás super!

 

 

Zpátky jsme šli stejnou cestou a junior to zalomil v nosítku. Pokud byste chtěli, trasa se dá jít i jako okruh, ale je spíše pro starší děti – cca 14km.

 

 

No a to bych ani nebyla já, abych ze sobotního dne nevytřískala co nejvíc, že jo 😀 Když už jsme tu… 😀 Takže vejšlapem nekončíme, sotva dorazíme do kempu, nasedáme do auta a jedeme směr Borová Lada na Soví voliéry a Chalupskou slať, u které je i krásné hřiště. Otevřeno kromě pondělí do 16:30h.

 

 

A pokud byste chtěli ještě něco podniknout, doporučuji vzít děti ještě na Rysí a jelení výběh na Kvildu (na Kvildě je mimochodem i krásné infocentrum s interaktivní výstavou pro děti hned na náměstí) nebo na Vlčí výběh v Srní, který se mi líbí ze všech šumavských výběhů nejvíc. Všechny výběhy jsou sjízdné i kočárkem, na vlčí výběh si připravte svaly, je to do kopce 🙂

Malým sportovcům se určitě bude líbit i lanové centrum na Modravě.

Další tipy na výlety:

 • Hrad Kašperk – sjízdné i kočárkem
 • Kašperské hory – Cestou zlatokopů – po červené, 7km, sjízdné i kočárkem pokud vynecháte úsek mezi štolou a napojením na silnici směr do města
 • Poledník
 • trasa Modrava-Tříjezerní slať – Rokyta – sjízdné na kole
 • trasa Modrava – Březník – super cesta vhodná pro kolo
 • Rozhledna Javorník
 • Prášily – botanická zahrada, bizoni
 • Z Kvildy k pramenu Vltavy
 • Čeňkova pila – Antýgl
 • Černé jezero – na odrážedle i kočárkem
 • Sudslavický okruh
 • Boubínský prales – s kočárkem pouze k Boubínskému jezírku

Večer to děti, unaveni čerstvým horským vzduchem, brzy zalomily a my jsme si udělali pohodičku u vínka 🙂 Bylo to krátké, ale užili jsme si to a už plánujeme, že sem vyrazíme zas. Šumava má pořád co nabídnout!

 

E.

PS: Sledujte nás i na Facebooku, kde najdete tipy na další výlety 🙂

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: