Farma Blaník (okr. Benešov)

Sláva nazdar výletu, ztratili jsme se, už jsme tu 😀 Když jsme jeli před několika týdny na Farmu Blaník, projeli jsme téměř všechny jihočeské vesnice aneb hádejte kdo navigoval? 😀 I tohle se mi občas dost často stává.

Vyjeli jsme docela pozdě a když už jsme dle mých propočtů měli být dávno na místě, zdolávali jsme místo toho jednu vesničku za druhou 😀 Na farmu jsme přijeli kolem oběda, kdy si v tomhle čase dává obvykle junior dvacet, takže náš výlet nezačal zrovna nejlíp. To jen abyste viděli, že nevyjde vždy všechno na jedničku 🙂 Ale nakonec to bylo fajn a my si pobyt na farmě užili!

 

 

Farma Blaník je krásný areál v přírodě, který byl stvořen přímo pro děti. Ty se mohou těšit na dětské hry, atrakce a výběhy se zvířátky. Nechybí koně, krávy, oslíci, kačeny, kozy, ovce apod. Hned u vstupu si můžete koupit pytlíček s krmením a děti si mohou zvířátka nakrmit. Když jsme na farmě byli my, zvířátka už byla tak přejedená, že nějaké krmení od nás je vůbec nezajímalo 😀 Pokud mají děti rádi koně, mohou se tady svést na ponících (za poplatek).

Kromě obrovské trampolíny a dřevěného hradu s prolejzačkami se našim dětem líbily šlapací traktůrky, které jezdí na speciálním asfaltovém okruhu. Naše 4leťačka se pěkně vyřádila i na lanovce. I když jsme tady byli o víkendu a parkoviště bylo plné aut, tak nikde jsme nečekali žádné fronty a atrakce měli sami pro sebe.

photo-10 copy 2

Děti si vyšplhali i na rozhlednu na bájné hoře Blaník, ze které vede suprová klouzačka. My jsme tady byli když pěkně pražilo sluníčko, a tak v kraťáskách stačila jen jedna jízda 🙂 Po sklouznutí jsme se došli ještě podívat do jeskyňky na blanické rytíře a princezna zdolala slaměný hrad.

Co se nám líbilo moc, byl myslivecký posed s dalekohledem, ze kterého jsme hledali namalovaná lesní zvířátka na protější straně. Prošli jsme i stezku nočních skřítků a hledali močálníky a jejich domečky. Nádhera 🙂

Soutěživé děti si mohou zkusit i Blanický desetiboj, což je interaktikvní hra, při níž plní děti různé úkoly. Kartičku si vyzvednete u pokladny. Naše děti ještě tyhle hry moc nebaví, takže jsme se desetiboje neúčastnili. První úkoly jsme plnili až na Ježíškově stezce v Božím Daru, která byla super a rozhodně doporučuji. Můžete si o ní přečíst tady.

Jelikož jsme tady byli v sobotu, byli jsme i hosty na pravé zvířecí svatbě! Oslíci si řekli své ano 😀 Oslík teda dělal chvíli cavyky, než dal oslici novomanželský polibek, ale nakonec to vyšlo a my jsme si je pak mohli dojít pohladit 🙂

DSC_0583

Co rozhodně mohu doporučit, určitě si s sebou do farmaparku vezměte deku! Můžete si pod stromem udělat pohodu, zatímco si děti budou hrát a případně to spojit i s piknikem. My jí bohužel neměli, ale byla by to paráda. Pokud pojedete v létě, nezapomeňte také na opalovací krém, protože většina atrakcí je na přímém slunci. Nechybí tady ale stromy, pod kterými je stín a u tunelů jsou k dispozici i houpací sítě, na kterých si můžete oddychnout. Měla jsem na ně zálusk, ale bohužel na mě nedošla řada 😀

DSC_0573.JPG

Na oběd jsme si chtěli dojít do restaurace, ale v květnu byla o víkendech otevřená jen pro ubytované z důvodu nedostatku personálu. Bufet byl otevřen, ale nabízí jen klasiku – párky v rohlíku, hranolky apod. Takže pokud chystáte výlet spojit i s obědem, raději se předem podívejte na web, zda je restaurace otevřena i pro návštěvníky farmy. A pokud nebude, vezměte dětem svačiny s sebou!

Jak už jsme psala výše, na farmě se můžete ubytovat v krásných apartmánech, mrknout můžete tady. Auto zaparkujete na prostorném parkovišti, které je zdarma hned u farmy. Areál je sjízdný i kočárkem.

Pokud by vám nevyšlo počasí podle představ, můžete s dětmi navštívit i vnitřní herničku. Nám se už ale blížil čas odjezdu, a tak už jsme dovnitř nešli.

A vydáte-li se sem v létě, připravují tu pro vás vodní svět, což bude velká paráda!

IMG_7743.jpg

Pokud mají vaše děti rádi zvířátka a chcete s nimi strávit fajn den na farmě, určitě jen sem vezměte a nebudete zklamaní! Cestu zpátky už jsem se k navigování nehlásila, nechala to na manželovi a byli jsme doma cobydup 😀

E.

 

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: