Techmania Science Center Plzeň

Chcete, aby se tatínkové na výletě nenudili? Vezměte je do Techmanie 😀 Máme rádi výlety, kde si děti pohrají, experimentují a něco se při tom naučí. A v tom je tohle místo opravdu skvělé!

Techmania je vědecké centrum, které dětem formou interaktivní zábavy ukáže, jak funguje svět kolem nás. My jsme tam byli poprvé, když dceři bylo 2,5roku a zabavili jsme se celý den, takže malé děti cca od 2,5-3 let určitě vezměte s sebou! 

 Areál je umístěn v historických budovách plzeňské Škodovky. Parkování je možné přímo u objektu na placeném parkovišti (40,-Kč/den). Celý areál je bezbariérový a sjízdný kočárkem.

V areálu najdete několik expozic, mrkněte tady , nemá smysl je všechny vypisovat. U naší tehdy skoro tříleťačky měla největší úspěch expozice Vodní svět, Malá věda, Budoucnost na talíři a Mathlaton. Další expozice jsou také skvělé, ale až pro starší děti (různé interaktivní expozice zaměřené na fyzikální zákony, chemické pokusy, matematické souvislosti, vesmír, hlavolamy atd.) Nově je zde také expozice Pod hladinou.

fullsizeoutput_13b2

 

 

Ve Vodním světě si děti vyzkouší, jak vzniká déšt, jak funguje zdymadlo, vodní kolo nebo si mohou roztočit mlýnské kolo. Super je, že vše je interaktivní, takže si vše mohou osahat a zkusit sami, takže s tím počítejte a náhradní oblečení raději s sebou 🙂

 

Malá věda se nám líbila moc, a to hlavně z toho důvodu, že máme klouzačkovou milovnici! A kde je klouzačka, tam se nám líbí vždycky 🙂 Tato část je určena pro nejmenší děti. Hned vedle klouzačky je něco jako dětský koutek, kde si děti mohou zkusit přejít řeku po laně, zaveslovat na loďce nebo dostavit hrad. Hned vedle je ještě expozice s hudebními nástroji, ale většina bohužel nefungovala.

 

IMG_2184V expozici Budoucnost na talířsi zase děti vyzkouší stolování nebo třeba omrknou, jakou cestu urazí maso, než se dostane do obchodu. Další atrakce, která se dětem bude moc líbit je roznáška pizzy. Dole si vezmou krabici s pizzou, vyběhnou schody nahoru, zazvoní a pizzu hodí do otvoru. My měli bohužel atrakci mimo provoz, takže sme si jen vzali pizzu, vyběhli schody a zase je         seběhli, protože nám nikdo „neotevřel“ 😀

IMG_2243
Trefíš se?

 

Mathlaton je zaměřen na sport a tady se nám také moc líbilo. Naše princezna si zkusila lyžování, házení míčků,  zkusili lezeckou stěnu a „zahráli“ jsme si hokej. Pro starší děti je tato expozice spojena s matematickými zákony (Pythagorova věta, funkce, úhly, procenta).

 

 

A co dál ještě mohu doporučit? Určitě nezapomeňte vyzkoušet, co s vámi udělá nakloněná rovina, protože tady jsme se strašně nasmáli. Je to atrakce nakloněné lodi, kterou uvidíte hned jak přijdete.

Tatínkové určitě nesmí zapomenout vyzkoušet bagr 🙂 Pak jsme omrkli, jak funguje záchod nebo jaké to je zavřít se do dovnitř bubliny.

Až tohle všechno projdete, určitě vám vyhládne. Dobrá zpráva je, že restaurace je přímo v areálu a z Techmanie nemusíte odcházet. Doporučuji jít raději o trochu dřív než ve 12h, protože stolů tam není není mnoho.

Bezva je, že nemají jen bufetovou klasiku (hranolky, párky v rohlíku atd.), ale normální jídlo – hotovky, minutky, saláty i dezerty. Jídlo nebylo úplně špatné, žádný gurmánský zážitek ale také nečekejte.

My jsme si to tady moc užili a určitě jsme tu nebyli naposled. Pokud budete v Plzni, určitě sem děti vezměte!

E.

PS: Pokud byste do Plzně přijeli vlakem, do Techmanie se dostanete trolejbusem č. 15 a vystoupíte na zastávce Techmania.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: