Kempujeme na Hluboké

Kemp Bezdrev poblíž Hluboké nad Vltavou. Naše premiéra. Tady jsme zahájili  kempování karavanem 🙂 Téměř tři roky zpět, s ročním prckem. Také vzpomínáte na své první kempování?

My jsme jeli úplně poprvé, nevěděli co od toho čekat, a tak jsme volili nejbližší kemp. Nebylo to úplně top, kemp je hodně předražený, ale pokud jste aktivní rodina, která není celý den v kempu, bude se vám líbit! Na Hluboké to totiž žije a je tu spousta aktivit, které můžete s dětmi podniknout. 

DSC_0177
Lodičky a šlapadla k zapůjčení. A my začínáme chodit 🙂

Kemp nemá moc dobré recenze, ale nám se tady docela líbilo. Nutno podotknout, že jsme tady byli, když ještě nebyla zahájená sezona a tak těžko říct, jak to tady vypadá za plného provozu. Každopádně lokalita je to skvělá a v okolí je spoustu výletů i aktivit, které můžete podniknout. Takže pokud nejste typ, který by vysedával celé dny jen v kempu před karavanem/stanem, bude se vám tu líbit.

Kemp se se nachází 3km od Hluboké na břehu rybníka Bezdrev. Kemp je v lese, což je super, protože v horkých letních dnech máte stany a karavany ve stínu. Pro karavany tu mají připravené parcely, které jsou oddělené pomocí živého plotu a máte tak soukromí.

Přímo v kempu je restaurace. Jelikož jsme tu ale byli mimo hlavní sezonu, vše se teprve chystalo a my tam chodili jen posědět na drink, takže bohužel nemohu posoudit, jak jsou na tom z gastronomického hlediska (dle recenzí ostatních kempařů je tady ale jídlo dost předražené). Součástí restaurace je i terasa. Bohužel není pod širým nebem, ale má skleněnou střechu, takže za hezkého počasí máte v ceně i saunování 🙂

Zdroj: campbezdrev.cz
Zdroj: campbezdrev.cz

Sociály byly čisté a k dispozici je i sprchovací místnost, kterou určitě ocení rodiny s dětmi. Tady se zamknete a osprchujete všichni najednou. Součástí byl i přebalovák.

Jelikož nám počasí nevyšlo úplně podle představ, moc jsme ocenili velkou herničku pro děti. Hernička je uvnitř, prostorná a vybavená. Najdete tady klouzačku, bazének s míčky, dětský vozový park, kuchyňku, domeček, stavebnice, stoly na kreslení a další hračky. 

Hernička
Zdroj: campbezdrev.cz

V kempu se děti určitě vyřádí na krásném dřevěném hřišti. Můžete si tady půjčit loďku nebo šlapadla (zpoplatněno). Nechybí ani hřiště na nohejbalV sezoně jsou pro děti připraveny animační programy a zumba. Na stránkách kempu najdete foto s obrovskou vodní atrakcí. Přišlo mi ale, že atrakce je vyfocená jinde, protože tady na Bezdrevu je toho tak třetina :/

Hřiště venkovní
Zdroj: campbezdrev.cz

Co se týče koupání, počítejte s tím, že Bezdrev je rybník a kvalita vody tomu také odpovídá. Na Hluboké je ale spoustu možností, kde se vykoupat. Mrkněte sem.

Výletní vláček
Zdroj: campbezdrev.cz

Dětem se určitě bude líbit výletní vláček, který vás odveze do ZOO,  centra města nebo na zámek. Vláček je přistaven na parkovišti vedle restaurace a odjíždí dle jízdního řádu.

DSC_0012.JPG

My šli z kempu do ZOO pěšky i s kočárkem. ZOO Ohrada je od kempu vzdálená cca 2,5km a po silnici. Silnice ale není frekventovaná, takže to zvládnete úplně v pohodě. Poblíž ZOO je i Lovecký zámek, kam se s dětmi můžete dojít podívat do Pohádkového podzemí.

Co určitě nesmíte vynechat, je návštěva zámku a zámeckých zahrad. U zahrad je i naučná stezka, která je dlouhá cca 2,5km, fyzicky nenáročná a sjízdná kočárkem. Krásná procházka zaručena!

DSC_0130

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, určitě si s sebou vezměte in-line brusle nebo si v kempu můžete půjčit kolo, protože z Hluboké je krásná cyklostezka do Českých Budějovic. Trasa je dlouhá cca 10km. Tipy na další cyklovýlety najdete zde.

A co dalšího můžete na Hluboké podniknout?

Pokud vám počasí nevyjde podle plánů, doporučuji navštívit  Jihočeském zemědělském muzeum poblíž Týna nad Vltavou nebo píseckou Sladovnu.

Už se nemůžu dočkat, až letos po zimě zase vyjedem 🙂 Máte osvědčené tipy na kempy, kde se vám s dětmi líbilo?

E.

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: