Dlouho jsem hledala dětský atlas, který by byl vhodný pro naši princeznu. Prošla jsem jich nejmíň deset a žádný mě nijak nenadchl. Všude byly sice také obrázky, ale zbytečně moc textu. Pak se ale objevila tahla kráska, kterou musí mít ve své knihovně každý malý cestovatel.

Určitě jste o ní slyšeli a také jste si všimli, že spousta maminek ji doporučuje až když je dítěti kolem 5 let. Já jsem ale jiného názoru! Naši 3leťačku baví moc!
Atlas vás vezme kolem světa – do 6 kontinentů a 42 zemí. Hned na začátku je mapa světa rozdělená dle jednotlivých kontinentů.

Dále pak najdete znázorněny jednotlivé země.

Každé zemi patří v Mapách dvojstrana, kde jsou v rohu zmíněny základní informace. Nechybí ani vlajka.
Formou ilustrací (vč. popisů) se děti dozví informace o jednotlivých zemích – jaké jsou nejznámější památky, zvířata, rostliny, známé osobnosti, typické jídlo a pití, sporty, vynálezy (např. Čína = drak, papír, porcelán, ohňostroj, střelný prach, sirky) ale i typické činnosti jednotlivé země (Maroko = táboření v poušti, barvení kůží, servírování čaje) nebo historické události (Řecko = první olympijské hry).
My si povídáme teď hlavně o České republice, o tom, kde jsme byli i o tom, kam se chystáme. Spojujeme ( Plzeň = pivo, Třeboň = rybníky, Zlín = boty). Povídáme si o tom, jaká zvířátka tu žijí, jaký je u nás typický sport atd. Naše 3leťačka už umí pojmenovat jednotlivé kontinenty a poznat i nakreslit českou vlajku.

Nečekejte, že je to knížka na celovečerní čtení, to určitě ne. My jí otevřeme vždycky na chvilku, listujeme a já dceři buď povídám o jednotlivých obrázcích nebo se sama na jednotlivé obrázky ptá.


Koupit můžete třeba na Martinus.cz
K Mapám vyšel ještě Acitivity Book (zatím pouze v angličtině), který obsahuje 36 aktivit. Ten máme zatím v knihovně a ještě si na něj budeme muset chvíli počkat.



Tak co, líbí se vám?