Kempujeme na Lipně

U nás léto patří kempování. Kempujeme často a všichni si to strašně užíváme. Celý den na vzduchu. Snídaně při východu slunce. Večerní posezení venku se skleničkou vína. Ta svoboda. Když někam přijedete a nelíbí se vám tam, tak se prostě seberete a jedete  o kus dál. Žádné rezervace dopředu. Žádné rušení, pokud děti onemocní.

Ještě než jsme měli děti, jezdili jsme do stanu. Ale po tom, co jsme si jednou vyrazili zrovna na Lipno, manžel honil celou noc pod stanem myš, která se k nám v noci snažila prokousat, naše stanování definitivně skončilo 😀 Tahle noc byla ve stanu naše poslední 🙂

Začali jsme jezdit karavanem a jsme naprosto spokojený. Loni v létě jsme na Lipno zavítali zas, tentokrát i s dětmi (a bez myší).

IMG_E2648

Byli jsme v kempu „U Kukačků“, který se nachází 1,5km od Horní Plané a moc se nám tam líbilo. V kempu jsou dvě dětská hřiště, jedno krásné nově postavené, druhé klasické „retro“. U hřiště je i trampolína a občerstvení s venkovním posezením, takže si dáte kafčo a přitom stihnete házet očkem na děti, které si tam hrají. Můžete si tady zahrát ping-pong, volejbal nebo půjčit loď. Možnost stravování (polotovary) a denně je k dostání čerstvé pečivo.

ukukacku.jpg

Zdroj: http://www.kemp-lipno.cz

Další věc, co rodiče malých dětí určitě ocení, je kuchyňka s dětským koutkem. Super věc. Než jsem ohřála jídlo nebo umyla nádobí, moji asistenti si mezitím v klidu pohráli. Součástí byly i dva stoly, kde se dalo posedět. Sociály byly v rámci možností čisté.

IMG_2631.JPG

Jediné, co se mi tady nelíbilo, byla blátivá pláž a špatný přístup do vody. My jsme chodili do Horní Plané, kde je pláž písčitá. Z kempu tam vede přímo cyklostezka, takže kočárkem nebo na odstrkovadle tam dojdete v pohodě (1,5km tam). Ty cyklostezky tady jsou paráda, takže pokud máte možnost, kola nebo odstrkovadla si vemte určitě s sebou! Jo a taky pláštěnky 😀 Jak si můžete všimnout na fotce, počasí se tu mění jako moje nálady, haha.

fullsizeoutput_12d2.jpeg

Taky počítejte s tím, že i když sem pojedete v létě, počasí je tady chladnější. Takže doporučuji brát mikiny raději vždy s sebou.

HORNÍ PLANÁ – PÍSČITÁ PLÁŽ A PŘÍVOZ

Pokud budete mít hezké počasí, určitě vyražte do Horní Plané na písčitou pláž. Všude kolem jsou stánky s občerstvením a restaurace. Kousek odtud jezdí přívoz na druhou stranu břehu, což byl pro naše děti zážitek.

Na Lipně je pořád co dělat a je tu opravdu super vyžití. Připravte se ale na to, že týden na Lipně vás vyjde pomalu stejně jako týden u moře.

Mám pro vás aktivity, které můžete na Lipně a okolí podniknout:

My tu určitě nebyli naposled 🙂

PS: David natočil skvělé video z kempování na Lipně, podívat se můžete tady.

 

 

 

 

1 komentář: „Kempujeme na Lipně

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: