Kempujeme ve Frymburku aneb Lipno s dětmi

Tohle léto jsem si dala jeden cíl. Užít si ho s dětmi na maximum. Už se mi to také začíná blížit a přístí rok v červenci už naklušu pěkně do práce. No jo, na každého jednou dojde, i na vrchní výletnici 😀  A jelikož vyšly svátky pěkně na čtvrtek a pátek, byla by škoda je prosedět jen tak doma. Sbalili jsme kola a kajak s sebou a vyrážíme směr Lipno. Máte také rádi akční dovolené? Pak je Lipno jasná volba. Sice vás to vyjde stejně jako dovolená v Itálii, ale stojí to za to  😀

Kempovali jsme v Camping Frymburk a já konečně mohu poprvé dát hodnocení 5/5*. A to hlavně kvůli tomu, že v kempu byla opravdu 100% čistota. Nechybí ani přebalovaci pult u sprchy, sprchy jsou boxy včetně sedačky, kam se zavřete a v klidu převléknete, teplá voda vždy a po celou dobu U sprchy se vám ukazuje rovnou i čas, takže se vám nestane, že se voda vypne, zatímco mate šampon na hlavě 😀

V kempu je několik dětských hřišť, animační programy včetně tvořivých dílen (už jste někdy pekli místo buřtů na ohni trdelníky? My poprvé tady a byla to pecka!), stoly na ping-pong, vodní atrakce, hřiště na beach volejbal.

37235566_10212353591538507_8918820505805389824_n
Duha a západ slunce v kempu

Teplá voda na mytí nádobí zdarma, dodržování nočního klidu, kemp byl velmi klidný, cyklostezka přímo u kempu, super přístup do vody, restaurace, kde normálně vaří a mají tam normální jídla, ne jen bufetovou klasiku, můžete si vzít i pizzu s sebou.

Na recepci je moc milá slečna, která vám kromě toho, kde co v kempu najdete, sama od sebe ještě doporučí tipy na vylety a co podniknout s dětmi + dá vám k tomu zpracovanou brožuru – také se mi stalo poprvé.  Kemp je sice dražší, ale cena opravdu odpovídá kvalitě.

Doporučení: Pokud se zde rozhodnete kempovat, určitě zvolte pravou část kempu (stojíte-li k přehradě čelně). Nejen, že jsou tam nové luxusní sociály (kde vám na wc hraje i  německá muzika 😀 ), ale hlavně kvůli těm nádherným západům slunce, které vás budou večer provázet. A spolu s výhledem na osvětlenou věžičku kostela a frymburský přívoz je to vážně nádhera ❤

Jo a taky tu mají nějakej lepší vzduch 😀 Naše děti, které jsou každé ráno v 7h vzhůru, tady spaly denně do 9h 😀

CYKLISTIKA S DĚTMI NA LIPNĚ

Lipno je úžasná lokalita pro cyklistiku s dětmi! Nádherné cyklostezky, nenáročný terén, cestou spoustu dětských hřišť i restaurací. Konečně jsme se totiž po letech dočkali a jsme všichni cyklopojízdný, wohoo! Princezna už půl roku drandí sama a junior si užívá pohodičku v cyklosedačce 🙂 Cyklostezky si tady užijete  jak na kole, tak i na in-linech (pokud umíte, narozdíl ode mě, brzdit 😀

Kam na kolo s dětmi: 

  • Z kempu vede cyklostezka přímo do Lipna nad Vltavou, je cca 8km dlouhá, téměř žádné kopce a zvládnou ji v pohodě i děti. Dojedete například až k obrovské nafukovací trampolíně v Lipně, která je přístupná zdarma. Večer je stezka osvětlená. Trasa nám zabrala asi 25minut (želvím tempem) a byla to taková pohoda, až z toho junior usnul v cyklosedačce 😀

 

37232345_10212353550657485_4782042374350045184_n
Cyklostezka směr z Frymburku do Lipna

Můžete se dát z kempu i cyklostezkou na druhou stranu, cestou minete restaurace i dětská hřiště, ale po několika kilometrech cyklostezka končí a musíte se buď napojit na silnici s provozem nebo se otočit a vrátit se zpět.

My jsme si tuhle trasu dali s juniorem, na konci cyklostezky se otočili a jeli ještě na druhou stranu do Lipna, zatímco taťka s princeznou si to svištěli po vodě na kajaku. Celá trasa včetně otočky nám zabrala cca hodinku, ale musím říct, že jsem fakt makala 🙂

A také jedno doporučení: na tuhle cyklostezku vyražte hned ráno, nebylo tu tolik lidí. Odpoledne už je to hlava na hlavě, to doporučuji vyrazit na cyklotrasu č.2, viz další bod.

  • Další cyklostezka, vhodná pro rodiny s dětmi, je z Frymburku přívozem do Frýdavy, odtud do Přední Výtoně, Lipna a zpět do Frymburku. Trasa, ač už nejedete pořád jen po rovině, je také nenáročná, vhodná pro rodiny s dětmi, cca 20km dlouhá. Vede sice po silnici, ale provoz je tam malý.

Přívoz jezdí oficiálně každou hodinu, ale pokud je dost lidí (což na Lipně je skoro pořád), vezme vás mnohem dřív. Info o provozní době a cenách tady. Pokud nemáte kola, svezte děti přívozem i tak, bude to pro ně zážitek 🙂

Trasy pro zdatnější cyklisty a větší děti:

  • Cyklostezka Tomášská (s přívozem): Lipno hráz – Přední Výtoň – Svatý Tomáš – U Korandy – Frýdava – Frymburk – Lipno. Trasa je dlouhá cca 40km (3h) a vede převážně po cyklostezkách nebo silnicích s min. provozem. Náročnější je zde pouze stoupání z Přední Výtoně na Sv. Tomáš.
  • Z Frymburku přívozem do Frýdavy a odtud vpravo na Vítkův hrádek s krásným výhledem na Lipno. Zpět buď stejně přívozem do Frymburku nebo kolem přehrady do Přední Výtoně, poté do Lipna a z Lipna opět směr Frymburk.

Další tipy na cyklostezky kolem Lipna najdete tady.

LIPNO PO VODĚ (a s překvapením)

Určitě vezmětě děti na vyjížďku loďkou nebo šlapadlem. A aby to nebylo jen tak, mám pro vás jedno spešl tip. „Došlapejte“ až na Králičí ostrov, který je cca 400m od loděnice v Lipně. Je to ostrůvek plný králíků a morčat, kterým můžete přivézt i něco na zub – seno, trávu nebo mrkev. Králíci jsou totiž ochočení a nechají se pohladit i krmit z ruky 🙂 Jsou tady od dubna do listopadu, na zimu se vrací zpět do králíkárny.

LIPNO Z VÝŠKY

Přímo nad kempem je krásná vyhlídka na Lipenskou přehradu. Když vyjdete z areálu kempu, jen přejděte hlavní silnici a stoupejte pořád do kopce, až dojdete k této vyhlídce. Je to jen kousek a děti to zvládnout bez problémů. Kdo hledá kešky, najde i tady 🙂

Pokud máte rádi vyhlídky, navštivte ještě rozhlednu Moldaublick, Alpenblick nebo Vítkově hrádek.

ZÁBAVA PRO DĚTI NA LIPNĚ

Připravte si peněženky, teď se to teprve rozjede 😀 Na Lipně je úžasný, že se tady zabavíte vy i děti jakémkoliv ročním období i za každého počasí.

My jsme vyrazili stejně jako vloni do Království lesa, (a pěkně jsme zmokli), přečíst si o tom můžete tady. Hned vedle je Stezka v korunách stromů s tobogánem. Vloni jsme byli i na bobové dráze na Lipně, to byl pro princeznu zážitek a také v Activity parku ve Frymburku, více zde. Přímo v Lipně najdete ještě Lanový park a trampolíny.

Pokud máte děti, které už udrží pozornost, určitě je vezměte do Pohádkové rezervace do Hořic na Šumavě. Zatím nemáme odzkoušené, ale slyším na to jen samou chválu. Pozor – vstup nutno rezervovat.

V Černé v Pošumaví je přes prázdniny v provozu letní kino, program zde.

A co když prší? Hopsárium, aquapark nebo akvárium.

My jsme sem jeli na 4 dny a je to málo. Balit totiž musíte skoro stejně, ať jedete na 4dny nebo na měsíc 😀

 

 

 

 

 

 

2 komentáře: „Kempujeme ve Frymburku aneb Lipno s dětmi

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d bloggers like this: