Lomy Amerika s dětmi

Tohle místo zná asi každý z vás. Lomy Amerika alias český “Grand Canyon”, nejznámější zatopený vápencový lom v ČR. Hodně vyhledávané turistické místo. My jsme tady udělali  zastávku, když jsme kempovali na Orlíku a museli s autem do servisu do Prahy.

Je to nádherný místo, rozhodně má své kouzlo a hraje tu spousta barev, počítejte ale také s proudícím davem turistů (samozřejmě záleží, kdy sem vyrazíte). My tady byli v létě (2017) dopoledne ve všední den a bylo to jako kdyby se rozdávalo něco zadarmo 🙂 Takže pokud se sem chystáte, určitě si výlet naplánujte v ranních hodinách.

Zaparkujete na neplaceném parkovišti, ze kterého je údajně také vyhlídka na Velkou Ameriku. To my ale nevěděli a šli jsme podél lomu (asi 800m) úzkou cestou, kde se sem tam objevily nějaké větve do cesty nebo kořeny. Cesta není nijak značená ani tady nepočítejte s nějakým zabezpečením jako např. zábradlí. My jsme šli i s dětmi (1 a 3 roky), ale manžel nesl ročního celou cestu v náruči a tříletá šla se mnou za ruku a došli jsme bez problémů. Kočárkem ale nemáte šanci.

Asi nemusím zmiňovat, že se jedná o velkou výšku a co tu hrozí za nebezpečí. Nicméně pokud Vás děti poslechnou, nejsou to divoši a jdou za ruku, úsek se dá zdolat v pohodě. Já jsem ale celou cestu ani nedýchala, jaký sem měla strach (A ty pomníčky nebo letáky se ztraceným psem mi vážně moc nepřidaly). Takže jsme zůstali na nejbližší “vyhlídce” a níže už jsme nešli.

 

 

Když jsme se ale vraceli zpět, objevili jsme hned tuhle prošláplou cestičku (prostřední foto), díky níž jsme nemuseli absolvovat zpátky tu dobrodružnou trasu přímo kolem lomu. Takže pokud máte malé děti, rozhodně doporučuji využít už při cestě tam. Ještě jsme se došli podívat na Malou Ameriku a pokračovali dál v cestě směr Praha.

PS: Detailnější fotky cesty bohužel nemám. Kdo to mohl tenkrát tušit, že budu psát blog, že? 😀 Ale já se zlepším, slibuju 🙂

Mějte se krásně a výletům zdar!
E.

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d