Na Solenickou podkovu s dětmi i kočárkem

IMG_E3252

Myslím, že každý z Vás zná vyhlídku Máj, ale věděli jste, že příroda kouzlila i poblíž Orlické přehrady? Solenická podkova je místo, kde si příroda opravdu vyhrála. Troufám si říct, že se mi líbí víc než Máj a navíc – dostanete se sem i s kočárkem. Vyrážíme?

Jak se na vyhlídku dostanete?

  1. Z obce Zduchovice se vydáte u posledních domků nahoru po pěšině na louce, kudy se dostanete se až k lesu, odkud vede opravená cesta až k vyhlídce. Trasa je dlouhá cca 2km a zvládnete ji bez problémů i s kočárkem (nedostanete se ale až přímo na vyhlídku, kočárek musíte nechat v lese a poslední úsek zvládnout pěšky. Není to ale daleko).

    2. My zastavili v obci Větrov (Solenice). Hned na začátku je velká autobusová      zastávka, kde jsme nechali auto. U prvního domečku začíná lesní pěšina, kterou se vydáte nahoru a zavede Vás až do cíle. Na vyhlídku je to odtud cca 2km. Děti to zvládnou v pohodě, trasa je sjízdná i s terénním kočárkem ????  Pokud nemáte terénní, jděte raději ze Zduchovic. Stejně jako v bodě 1 se nedostanete kočárem až k vyhlídce, ale musíte ho nechat v lese a kus dojít pěšky.

Když půjdete podle ukazetele na Altán, je výhled opravdu úžasný. Pokud půjdete s malými dětmi, počítejte s tím, že cestou k vyhlídce je jeden strmý kopeček, ale nechá se zvládnout ???? Na konci už stačí jen přelézt malou skálu a můžete se kochat dechberoucími výhledy. Tuhle vyhlídku řadíme mezi jednu z nejhezčích, které jsme viděli.

Další možností je na Altán neodbočovat a jít lesem pořád rovně, pro děti je tam mnohem jednodušší terén. Dojdete tudy také na vyhlídku, ale jelikož zde hodně vykukují větve ze stromů (viz foto), není toho moc vidět a nebude to pro Vás takový zážitek.

DSC_0434

Nezapomeňte vzít dětem svačinu. Tohle místo je vážně úžasné a nebude se vám chtít zpět.

DSC_0437.JPG

My pak ještě pokračovali pokochat se výhledem na podkovu z druhé strany – na  rozhlednu Milada, která byla otevřena v r. 2017.

IMG_3317.JPGDojeli jsme autem do obce Přední Chlum a dali se vlevo na polní cestičku, odtud jsme pokračovali nahoru na kopec (cca 2km), kde je k dispozici parkoviště. Od parkoviště je to asi 5 minut pěšky přes louku, polní cesta je sjízdná i s kočárkem. Děti dají výstup na rozhlednu taky v pohodě, má 9 pater a na schodech je dost místa. Nejedná se o ty typické nekonečně točíčí se schody 🙂 Vstup na rozhlednu je od 10h – 18h a vstupné 50,-Kč. Pokud se potřebujete osvěžit, prodávají i drobné občerstvení v plechovkách a pet lahvích. U rozhledny můžete pro odpočinek využít dřevěné sezení.

POZOR – od listopadu do března zavřeno! Více info o otevírací době zde.

A jaké místo v přírodě je to Vaše oblíbené?

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d