Drábské světničky s dětmi (Český ráj)

Drábské světničky s dětmi

DSC_0633
Drábské světničky s dětmi

Drábské světničky v Českém ráji nás naprosto nadchly. Byl to tak nádherný výlet, který řadím mezi jedny z nejhezčích a pro rodiny s (většími) dětmi, které mají rádi trochu dobrodružství, je naprosto ideální.

DSC_0635
Cesta k Drábským světničkám

Cesta od parkoviště je totiž krátká, takže děti nestačí bolet nožičky, a Drábské světničky nabízí úplně všechno, na co si vzpomenete – skály, písek, vyhlídky, lezení po žebřících a mostech, průzkum tajemných skalních světniček nebo luštění nápisů vyrytých ve skále.

DCIM100GOPROGOPR0934.JPG
Západ Slunce

DSC_0669

A když to dobře načasujete, můžete tam být sami a ještě si vychutnávat nádherný západ slunce. S sebou už stačí mít jen pevnou obuv (a pevné nervy 😀 ).

DSC_0689

Kudy kam

DSC_0645
Vstup do Drábských světniček

Auto jsme nechali na parkovišti v obci Dneboh – Kavčina, odkud jsme pokračovali po modré turistické značce a stoupali do kopce (mapa tady). Cesta je poprášená pískem ze skal, proto mějte pevnou obuv.

DSC_0756
Zatáhnout břicho a jdeme!

Po cca 650 m se vystoupáte až ke skalnímu hradu Drábské světničky, kde začíná to pravé dobružství. S dětmi jsme zdolávali jeden schod za druhým a strach z výšek nechali doma 🙂

DSC_0658
Tajemné světničky

Ve skalním hradu se zachovalo spoustu skalních místností propojených žebříky a můstky, které naše děti s nadšením prozkoumávali. Mělo by jich být 30. Tak schválně, jestli najdete všechny? 🙂

DSC_0652

S kočárkem na Drábské světničky

DCIM100GOPROGOPR0926.JPG
Drábské světničky

Trasa od parkoviště v Dnebohu je s kočárkem nesjízdná. Pokud se ale vydáte od restaurace  Na Krásné vyhlídce, zvládnete to i s kočárkem. U Drábských světniček se však musíte u kočárku vystřídat, nahoru se už nedostanete. Trasa je dlouhá 3 km (tam a zpět). U restaurace je parkoviště.

Další výlety v Českém ráji najdete v článku Prachovské skály s dětmi. A tištěného průvodce Šumava s dětmi už máte? 😀

Tištěný průvodce Šumava s dětmi
Tištěný průvodce Šumava s dětmi

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: