Lesopark Horka a obr Máza (okr. Liberec)

88CDDB48-E609-4DC3-AB80-BD0D101142A9

Nedaleko Ještědu najdete lesopark, který není jen tak obyčejným parkem. Jeho vstup totiž střeží třicetimetrový chrápající obr Máza, který dokonce mluví. Můžete ho zkusit probudit a pravděpodobně se vám to podaří!

DCIM100GOPROGOPR0855.JPG

Je totiž vybaven zvukovými a pohybovými senzory a když mu zavoláte do ucha, tak vám odpoví. Pro děti je to rozhodně zážitek. Zakřičely mu do ucha “Vstáááávej!” a on jim odpověděl: “Nechte mě spát. Včera jsem to s tou medovinou nějak přehnal. ”

DSC_0507

Lesopark Horka je sedmihektarový lesní areál, kde kromě obra najdete spoustu dalšího vyžití pro děti.

DSC_0467

Je tu lanový park, kuličkodráha, vyhlídkové věže i různé stezky zaměřené na lesní svět a logické myšlení. Vytvořil ho liberecký podnikatel Miloš Vajner, který má na svědomí i liberecký Babylon.

DSC_0441

V lanovém parku jsme procvičili svaly a vyzkoušeli fyzické dovednosti. Park je celkem rozsáhlý a nedaleko něj jsou domečky ze dřeva, ke kterým si musíte najít cestu skrz bludiště ze smrků.

DSC_0417

DSC_0421

Kuličkodráha. To je věc, u které naše děti vždy vydrží strašně dlouho. A nejinak tomu bylo i tady.

DSC_0501
Kuličkodráha v lesoparku Horka

Jeden házel, druhej chytal a skvěle jsme si to tady užili. Golfové míčky jsou volně k dispozici.

DSC_0506
Kuličkodráha v lesoparku Horka

Děti předvedly i svůj divadelní talent. V amfiteátru si můžete zvolit hudební doprovod a díky reproduktorům tak budete mít i zvukovou kulisu.

DSC_0513
Amfiteátr v Lesoparku Horka

Naše děti to rozjely na Bedřicha Smetanu 😀 Můžete si tady však pustit i audio pohádku.

DSC_0452
Taneční vystoupení 😀

Cestou zpět nezapomeňte navštívit i nenápadný koutek “Čertova chlouba”.

DSC_0509
Čertova chlouba

Tvůrcům smysl pro humor totiž nechybí 😀

DSC_0512

Skrz park vedou i stezky, které jsou rozdělené na různé úrovně. Jsou zaměřené na lesní svět a logické myšlení. Jelikož nám ale počasí úplně nepřálo, už jsme se na ně nevydali.

DSC_0428

Lesopark Horka je pro rodiny s dětmi ideálním místem a já tleskám tvůrcům za skvělé nápady. Teď už je jen otázka, jestli se při velkém počtu návštěvníků dokáže udržet tak, aby vše fungovalo.

DSC_0429

Lesopark se nachází poblíž Hotelu Golf Ještěd, kde můžete i zaparkovat. Vstupné do parku je dobrovolné. Doporučuji výlet spojit i s návštěvou Ještědu. Až pod Ještěd můžete vyjet autem, kde je placené parkoviště.

Pokud byste se chtěli v Jizerských horách s dětmi ubytovat, doporučuji Resort Uko v Bedřichově, kde jsme strávili s dětmi jarní prázdniny a moc jsme si to tady užili. Podrobnou recenzi na penzion Uko najdete tady. (klik)

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: