S dětmi na Králičí ostrov

DSC_0866

Že jsou jižní Čechy skvělá lokalita pro rodiny s dětmi, to už asi víte 🙂 Věděli jste ale, že u nás na jihu máme i jeden unikátní ostrov, který jinde v Česku nenajdete? Ostrov, kterému nevládnou lidé, ale králíci a morčata? 😀

DSC_0827

Ostrov plný králíků a morčat

DSC_0807

Ostrov byl dříve zarostlý a zanedbaný. Starosta Lipna se nechal inspirovat japonským ostrovem Okunošima a vytvořil tohle atraktivní místo plné králíků a morčat, které je pro malé výletníky nevšedním zážitkem.

DSC_0804

 

DSC_0796

Jinak než na šlapadle, loďce nebo paddleboardu se na něj však nedostanete. My jsme sem vyrazili s dětmi na šlapadle, když jsme o prázdninách kempovali na Lipně a moc jsme si to tu užili.

DSC_0779

Krmení králíků a morčat

Pro děti to byl vážně zážitek. Morčata a králíci jsou ochočeni, nechají se krásně pohladit i pochovat.

DSC_0835

Mají tady i své domečky v podobě dřevěných přístřešků.

DSC_0816

Můžete jim přivézt něco k snědku, jen je třeba dbát na to, že zvířata mají specifickou stravu. Nejvhodnější je pro ně seno, tráva, bylinky (máta, kopr, fenykl), luční rostliny, kořenová či košťálová zelenina – třeba mrkev nebo petržel (nesmí být zapařená), větvičky stromů, vločky nebo granule, vyjímečně ovoce (např. jablko).

DSC_0845

V sezoně můžete navštívit i komentované krmení vždy v úterý a čtvrtek od 9h. Ostrov je volně přístupný a navštívit ho můžete kdykoliv. Zvířata jsou na ostrově cca od dubna do října, než začnou první mrazíky. Pak se králíci stěhují zpátky do králíkárny.

DSC_0855

Je tady i mini písčitá pláž, takže klidně vezměte dětem plavky a ručníky s sebou. Voda kolem ostrova je krásně čistá.

7833C96E-B395-4786-B444-DEC2A2BACD57.jpg

Kudy kam

Králičí ostrov se nachází cca 400 metrů od loděnice v Lipně. Tam si můžete poblíž beach volejbalového hřiště zapůjčit šlapadla, loďku nebo paddleboard. My jsme si šlapadlo půjčili přímo v kempu Modřín, kde jsme kempovali (cena za půjčení 300,-Kč/hod.).

Kempování s dětmi na Lipně

t3.png
Kemp Modřín

Na Lipno jezdíme s dětmi každý rok a několik kempů jsme už navštívili. Tentokrát jsme byli v kempu Modřín přímo v Lipně, který je pro rodiny s dětmi také fajn. Mají tu dětské hřiště, animační programy, skákací hrad, ping-pong, hřiště na nohejbal.

4D9960B3-D2FE-40CB-9B3B-2F6EF621A85F
Kemp Modřín Lipno

Sociály byly čisté a často se v nich uklízelo, nechyběl přebalovák. Výhodou je pláž s pozvolným přístupem do vody.

AF20CF20-8CBB-4F77-AE25-6A7588EFCBB9.jpg
Pláže v kempu Modřín

V kempu je na celý kemp pouze jeden vařič, což mě překvapilo. No a ceny klasické lipenské 🙂 My jsme za místo u vody s dodávkou, 2 dospělí + 2 děti (1dítě zdarma) platili 900,-Kč/noc.

Pokud nepotřebujete být přímo v Lipně, naším favoritem stále zůstává holandský kemp Camping Frymburk, recenzi najdete na konci článku Kam s dětmi na Lipně.

A jaké další výlety s dětmi podniknout? Mrkněte na tipy kam s dětmi na Lipně.

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: