Pohádkový les Prašivice (Horažďovice)

Konečně začíná období, kdy se jaro snad ukáže ve své plné kráse a nic tak nebude bránit vyrážet vzhůru novým dobrodružstvím. Dneska vás vezmeme do pohádky. Do tajemného lesa Prašivice v Nalžovských Horách. Chybět nebudou ani kouzelné bytosti. Než však na výlet vyrazíte, připravte si tři přání. Budou se vám hodit 🙂

První zastávkou pohádkového výletu je jezírko, které mělo být údajně vyschlé. Na nás ale čekalo překvapení.  Nejen, že jezírko vyschlé nebylo, ale rovnou v něm plavali tři zlaté rybky. Když budete mít štěstí, tak je také zahlédnete. A to už je nejvyšší čas na co? Něco si přát přece 🙂 

Když budete po cestě pokračovat, nezapomeňte se rozhlédnout. V tajemném lese se totiž schovává žralok. Je však dost maskovaný. Dokážete ho najít?

Po zdolání mírného kopečku na nás už vykukuje kamenná želva, která utíká ze své jeskyně. 

Nezapomeňte být na cestě ostražití, brzy se totiž před vámi objeví i obrovský drak, kterého budete muset překonat, abyste mohli v cestě pokračovat. Zvládnete spočítat, kolik má v puse zubů? 🙂

Od draka pokračujeme dále a na konci cesty odbočíme vlevo. Lesní cesta nás zavede až ke zřícenině rodu Ballymotte. Zříceninu nechal nechal postavit Ludvík Taafle a je stejnojmennou kopií hradu v Irsku. Od draka je zřícenina vzdálená cca 400m. Aby výlety děti bavily, můžete je zpestřit hledáním malovaných kamínků nebo třeba geocatchingem a hledáním kešek.

Dříve byl prý součástí pohádkové lesa i dřevěný čáp, mochomůrky a trpaslíci a další kamenné útvary, teď je k vidění bohužel jen žralok, drak a želva, ale i tak to tady má skvělou pohádkovou atmosféru. Drak i želva byly v dobrém stavu (to se bohužel nedá říct o Altánku).

Kudy kam?

Se staršími dětmi se můžete do pohádkového lesa vydat z náměstí po modré. S menšími dětmi se můžete k lesu přiblížit autem. Pokud pojedete směr od Horažďovic, kousek za cedulí Nalžovské Hory hlídejte po pravé straně ukazatel “Zahrádky” a odbočte vpravo. Pokračujte nahoru do kopce po asfaltce autem, dokud neminete Hájovnu.

Kousek za ní uvidíte kříž, u kterého jsme zaparkovali auto a vydali se nahoru do kopce lesní cestou po modré turistické značce. Pokračujte k rozcestí, kde se dejte vpravo. Dojdete k altánku, u něhož se vydát dolů k jezírku a poté dojdete ke skalním útvarům.

Trase lesem je nenáročná, tam i zpět k autu cca 3km. Výlet nám zabral cca 1,5 hodiny. U zříceniny je ohniště, kde si můžete opéct buřty.

Chcete další tipy na pohádkové výlety? Mrkněte k nám na Instagram.

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: