Pohádkový les Prašivice (Horažďovice)

Konečně nám začíná období, kdy už necháváme kočárek doma a junior zvládá kratší výlety po svých. Ještě k tomu začalo být konečně hezky, a tak nám nic nebrání vyrážet vzhůru novým dobrodružstvím. Dneska jsem s dětmi vyrazila do pohádkového lesa Prašivice v Nalžovských Horách, které se nachází 12km od Horažďovic směr Klatovy (21km).

 

První zastávkou bylo jezírko, které mělo být údajně vyschlé. Na nás ale čekalo překvapení.  Nejen, že nebylo vyschlé, navíc tam plavali tři zlaté rybky. Fakt, nekecám. My jsme je teda nechytali, abychom je zas mohli pustit a něco si přát, ale přání si děti vymysleli i tak 🙂 „Rybičko, já bych chtěla trampolínu. A aby byl taťka, brácha a mamka zdraví“. Kočička moje ❤ No a junior ten měl jasno hned. „Ňami“ 😀

IMG_7476

Po zdolání mini kopečku na nás už vykukuje kamenná želva, která utíká ze své jeskyně. Nedaleko od želvy se vynořuje drak a my ho budeme muset překonat, abychom se dostali na uměle vytvořenou zříceninu hradu Ballymotte, která je posledním bodem našeho výletu.

 

Děti si vlezly drakovi do tlamy, spočítaly zuby, proběhly se po skále a po chvíli jsme pokračovali dál směrem ke zřícenině. Zříceninu nechal nechal postavit Ludvík Taafle a je stejnojmennou kopií hradu v Irsku. Od draka je cca 400m. Aby i hrady děti bavily, vždycky jim tam poschováváme nějakou drobnost, kterou pak musí najít (nějakou mňamku, postavičku, obrázek, cokoliv).

 

Pokud byste šli po značkách, měl by být hrad první zastávka a až z hradu byste došli na draka a želvu. Bohužel lesní cesta byla plná bahna, a tak jsme zahnuli u altánu vpravo a z hradu se vraceli stejnou cestou. Původní trasa je okruh.

Dříve byl prý součástí i dřevěný čáp, mochomůrky a trpaslíci a další kamenné útvary, teď je k vidění bohužel jen drak a želva, ale i tak to tady má skvělou pohádkovou atmosféru. Drak i želva byly ve skvělém stavu (to se bohužel nedá říct o Altánku).

Kudy kam?

Pokud pojedete směr od Horažďovic, kousek za cedulí Nalžovské Hory hlídejte po pravé straně ukazatel „Zahrádky„. Pokud máte děti starší a chcete se projít, můžete auto nechat v obci a do kopce jít po svých. Máte-li děti malé jako my, pokračujte nahoru do kopce po asfaltce autem dokud neminete Hájovnu. Kousek za ní uvidíte po pravé straně kříž, u kterého jsme zaparkovali auto a vydali se vlevo lesní cestou po modré turistické značce.

Trase lesem je nenáročná, tam i zpět k autu cca 3km. Na místě mezi drakem a želvou jsou na cestě napadané stromy (nechá se to v pohodě obejít lesem), proto nechte kočárky tentokrát raději doma 🙂

Výlet nám zabral asi 2,5hodiny. Děti se vyřádili a po obědě to oba zalomili 🙂

E.

PS: Brzy bude další tip, sledujte nás i na Facebooku, ať vám nic neunikne 🙂

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: