9 tipů na výlety v okolí Trauensee

Traunsee –  jezero, které má tu výhodu, že je od nás z jihu Čech nejblíže a od hranic k němu dojedete cca za hodinku. Na víkend ideální. Spoustu lidí kolem něj jen projíždí, ale my vám ukážeme, že stojí za to tu nějaký čas strávit.


Co podniknout v okolí Trauensee?
Miesweg

Jištěná túra nad hladinou jezera Traunsee je pro rodiny s dětmi ideální. Čekají na vás neosvětlené tunely, dřevěné lávky kolem skály i skalní cesty. Tenhle výlet stojí za to! 
Kudy kam: Od placeného parkoviště pokračujte dále po silnici, než dojdete k prvnímu tunelu vysekaného ve skále. Do něj však nevstoupíte, protože po pravé straně začíná stezka Miesweg. Část stezky je zajištěna ocelovým lanem, narazíte na žebříky i chodníky nad vodou, prostě krása. Dojdete i k skalní zátoce, kde se můžete vykoupat nebo posedět. Stezka vás poté zavede až na širokou cestu, kde se skrz tunel vydáte okruhem zpět k parkovišti. 


Kleiner Schönberg 

S většími dětmi si ještě můžete výlet prodloužit a vyrazit ze stezky Miesweg na vrchol Kleiner Schönberg, odkud je nádherný výhled na jezero. Trasa je už náročnější, plná kamenů a kořenů a už jsme se docela zapotili, nicméně ty výhledy stojí za to. Trasa má 3,1 km tam, mapka tady.

Kaltenbachwildnis

Jelikož jsme na výše zmíněném parkovišti zůstávali přes noc, ráno jsme si ještě vyšli do skalní oblasti Kaltenbachwildnis na nenáročnou procházku divokou přírodou. Stezka lesem šplhá kolem skal a nechybí ani skalní tunel. A jako bonus jsme nikoho nepotkali. Dokonalost. Trasu zvládnou i děti.


Fuerkogel

Z městečka Ebensee, které se nachází na jižním cípu Trauensee, se dopravíte do alpského ráje lanovkou. Kapacita parkoviště pod lanovkou je omezená, proto doporučujeme býti ranní ptáče.Naším cílem byl Europakreuz,který je 5 metrů vysoký a skládá se z kovových kostek. Symbolem každé kostky je samostatný stát v EU a společné vazby mezi jednotlivými státy. Vyříznuté otvory v kostkách symbolizují otevřenost – a to jak mezi státy, tak vůči lidem. Každá kostka je otevřená a ukazuje tak, že je možné nahlédnout dovnitř. 
Trasa od lanovky po kříž je dobře značená, držte se ukazatelů směr Europakreuz.


Traunfall

Traunfall. To jsou skvělé výhledy, nádherná barva vody v kontrastu se skálou a parádní zpestření cestou poblíž vesnice Roitham. Skoro vždycky tu uvidíte nějaké potápěče, protože v tůních je skvělá viditelnost. Trasa je nenáročná, nesjízdná s kočárkem a zvládnete ji během půl hodiny. 
Kudy kam: Od parkoviště přejdete přes most a vydáte se po pravé straně k vodopádům. Na cestě je několik vyhlídek a most. Trasa se nechá projít jako okruh, viz mapa.


Grünberg a stezka v korunách stromů

Nad malebným městečkem Gmunden najdete oblast Grünberg, která je ideálním (ač komerčním) výletním cílem pro rodiny s dětmi. Kromě parádních výhledů nejen na jezero Trauensee na vás čeká stezka v korunách stromů (podobná té na Lipně) a park s hracími prvky pro děti (ten je zdarma). Pokud se vám nechce šlapat, nahoru vás pohodlně doveze lanovka. My jsme si ráno přivstali a vyrazili po svých se zastávkou na snídani u Laudachsee. 


Solarbad Altmünster

Cestou jsme zastavili na místním koupališti, kde se nám moc líbilo a s dětmi je naprosto ideální. Můžete se koupat buď v bazénu s výhledem na jezero a hory nebo přímo v jezeře Traunsee. Po 15h je zvýhodněné vstupné, parkoviště je hned vedle koupaliště. 

Rybářská restaurace

A něco pro milovníky rybích specialit! Pokud vám na koupališti nebo na kole vytráví, doporučujeme zastávku v rybí “restauraci”. Najdete ji mezi Traunkirchen a Altmünster a uvidíte, že sem se budete vracet 🙂  


Gmunden a jezerní zámek Ort

Do Gmundenu jsme vyrazili na večerní procházku a večeři do pizzerie.Z města jsme ještě došli po 130m dlouhém dřevěném mostě k vodnímu zámku Ort. 

Rakousko s dětmi

Když do Rakouska s dětmi, tak jedině s on-line průvodcem od S dětmi v báglu, který pomáhá s plánováním rodinných dovolených tisícovkám rodin. Více než 350 stran plných výletních tipů – trasy sjízdné s kočárkem, naučné stezky pro děti, krátké výlety pro krátké nožičky, ale i tipy na první ferraty s dětmi či tipy na první velké túry. Doporučujeme!

A kdo se chystá na Šumavu nebo Jižních Čech, tomu by neměl chybět tento průvodce! 😀 Děkujeme za všechny vaše objednávky, protože i díky průvodcům může blog nadále fungovat tak, jak funguje <3

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: