Stezka údolím Lužnice (jižní Čechy)

Co si vybavíte jako první, když se řeknou “jižní Čechy”? Mnozí z vás asi rybníky, Hlubokou nebo Lipno, ale je tu spoustu dalších míst, které stojí za to. Nevěříte? Tak pojďte nakouknout. Dnes vás vezmeme na Stezku údolím Lužnice.

Stezka údolím Lužnice je první českou pěší trasou, která se ocitla na seznamu nejlepších stezek Evropy “Leading Quality Trails Best of Europe”. Provede vás divokou přírodou údolím řeky Lužnice, zavede vás do historicky známých míst Tábor a Bechyně. Projdete se po visuté lávce nad řekou, tajemným skalním tunelem i po nejstarším řetězovém mostě. A to za stojí, ne?

Celá trasa je dlouhá 55 km a je rozdělena do 4 denních etap. Začátek stezky je v Plané nad Lužnicí a konec v Týně nad Vltavou.

První etapa měří 13 km a zavede vás z Plané nad Lužnicí přes Benešovu vilu a rozhlednu Hýlačka do Tábora. Poté bude pokračovat 12 km druhou etapou z Tábora do Lužničanky, která je nejatraktivnější částí – čekají na vás visuté lávky, skalní tunel, mlýny i dřevěné postavy. Třetí etapa vede z Bečic do Bechyně, která vede přes Stádlecký řetězový most a dojdete až do Bechyně, která je perlou turistické oblasti Toulava. Třetí trasa je dlouhá 15 km. A poslední 15 km úsek na vás čeká z Bechyně do Týna nad Vltavou.

Dá se trasa zvládnout i s malými dětmi? Dá. My jsme si trasu s dětmi rozplánovali po menších částech, ale přitom jsme nevynechali žádný z atraktivních bodů. Vše budete mít sepsané v tištěném průvodci Jižní Čechy s dětmi, který se chystá. Šumavy s dětmi zbývá už jen posledních pár stovek a já vám moc děkuji za to, že je o ni tak velký zájem 🙂

Pokud hledáte další tipy z jižních Čech, připojte se k nám do FB skupiny Jižní Čechy s dětmi.

One thought on “Stezka údolím Lužnice (jižní Čechy)

Add yours

  1. Jižní Čechy moc neznám, osobně… Ale hodlám to napravit, pěšky či na kole. Děkuji za tip, vypadá to moc zajímavě 👌🤗😉☀️👋

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: