Kam s dětmi na výlet? Na Onen Svět!

Jižní Čechy patří, spolu se Šumavou, k místům, kam směřují naše výlety nejčastěji. A nudit se tu rozhodně nebudete. Krásná příroda, hrady, zámky, vyhlídky, rozhledny i další kouzelná místa. Naše boty toulavý nás zavedly tentkrát symbolicky – do turistické oblasti Toulava, kde jsme zahájali letošní výletnickou sezónu.

DSC_1562
Bechyně.

Po zimě plné lyžování máme pro vás tip na krásnou jarní procházku, které stojí za to s dětmi na jihu Čech navštívit. Naučná stezka Na Onen Svět. Jde o jednu z nejdelších stezek v ČR, která měří 66km. Nebojte, nešli jsme ji celou 🙂 Vybrali jsme si z ní jen krátký úsek a troufám si tvrdit, že jeden z nejhezčích! Díky visuté lávce nad řekou podél skal si budete tak trochu připadat jako v Českém Švýcarsku.

DSC_1636
Naučná stezka Na Onen svět – visutá lávka v Bechyni

Oficiálně stezka Na Oněn Svět začíná v Týně nad Vltavou a končí na rozhledně Onen Svět v Kovářově. Více info zde.

Visutá lávka v Bechyni

My jsme si pro náš výlet vybrali pouze úsek v Bechyni, který je cca 2,5km dlouhý a zvládnou ho i malé děti. 

DSC_1596
Skály všude kolem

Cestou sice nenajdete žádné “atrakce”, děti se ale díky skalnatému terénu plného překvapení zabaví krásně i bez nich. Těm našim stačily klacky, kameny, žaludy a skály 😀

DSC_1616
Skály místo prolejzaček
DSC_1605.JPG
Malí průzkumníci

Cestou hledejte skalní studánku, jeskyni ve skále, teeepee z větví, balvany v řece namísto dřevěného mola a další poklady. Stačí se jen rozhlédnout 🙂

DSC_1603
Studánka u skály
DSC_1629.JPG
Teepee z klacků
DSC_1610.JPG
Psí kameny v řece

Pokud sem půjdete v blízké době, na druhém břehu najdete ještě zbytky ledopádu. Jen škoda, že jsme sem nevyrazili o týden dřív, když ještě mrzlo. To by byla teprve nádhera. K ledopadádu se dostanete i autem (najdete ho hned u Chatového tábora Židova strouha).

DSC_1624
Zbytky v ledopádu.

Kudy kam

Auto jsme zaparkovali na placeném parkovišti na náměstí v Bechyni. Z náměstí jsme pokračovali směrem k řece (odbočte vpravo za rohem cukrárny Veis), ke které se dostanete po kamenných schodech.

DSC_1546
Schody k řece Lužnici.

Odtud pak pokračujete pořád rovně podél řeky a pak se dejte vlevo přes železný most. Po cca 2km dojdete až k visuté lávce u skal.

DSC_1570.JPG

DSC_1579
Kámoši z porodnice
DSC_1600
V Bechyni není v únoru jaro, ale podzim 😀

Cestou minete i oboru, kde by měli být daňci, což by bylo pro děti skvělé zpestření. Bohužel jsme žádné neviděli. Zanedlouho už dojdete k obrovské skále, která vám zaterasí cestu. Dál se dostanete jen díky visutému mostu nad řekou Lužnicí. Cesta sem nám želvím tempem trvala cca 2hodiny.

DSC_1631
Visutá lávka Bechyně
DSC_1644
Visutá lávka and Lužnicí

Samotná cesta po visuté lávce, kdy pod Vámi není nic jiného než proud řeky Lužnice, byl zážitkem nejen pro děti, ale i pro nás, rodiče 🙂 (S dětmi raději za ruku, v jedné části chybí kus zábradlí).

DSC_1636
Visutá lávka Bechyně – Cestou na Oněn Svět
DSC_1640
Visutá lávka Bechyně – tip na výlet s dětmi

Cesta zpět

Trasa bohužel není jako okruh, a tak jsme se za lávkou otočili a vydali se na cestu zpět. Pokud byste si chtěli výlet ještě prodložit, můžete dojít až k Červenému Mlýnu.

IMG_8388
zámek Bechyně

A protože nemáme rádi chodit stejnou trasu i zpět, za železným mostem jsme se vydali po červené kolem zámku zpět na náměstí. Kdo by šlapal ty schody, že jo 😀 Na náměstí je to cca 500m a cestou potkáte i kozy ze zámku 😀

 

Jsou dost ochočené a nechají se pohladit, děti nadšené. Protože cesta zpět do cíle nám dala poněkud zabrat aneb nožičky začaly bolet 😀 , bylo nezbytné výlet zakončit v cukrárně Veis (#dieta) a doplnit potřebnou energii 🙂

Cukrárnu Veis ráda doporučím i Vám, kafe výborné a velký výběr dortíků.

S kočárkem?

Pokud jste akční mamina a nebojíte se toho, že budete muset kočárek jednou nebo dvakrát přenést přes kameny (jen kratičký úsek, nic hrozného), zvládnete to i s terénním kočárkem. Jen se z náměstí nesmíte vydat ke kamenným schodům, ale jděte směrem k restauraci U Pichlů (pod kostelem), u které zabočíte na úzkou cestu a ta Vás po červené dovede až k visuté lávce.

 

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: