S dětmi na rozhlednu Sedlo (Šumava)

Pohádkové lesy a různé dětské parky máme rádi, ale snažíme se čím dál častěji brát děti na výlety i tam, kde “nic” není. Žádné klouzačky, prolejzačky, ani pohádkové postavičky. Baví mě pak pozorovat, jak se děti zabaví třeba obyčejným klackem a co všechno dokážou po cestě vymyslet. Fantazie a kreativita jede naplno.

DSC_0394

Výlety do přírody mají spoustu výhod. Oproti zábavním parkům, kdy se děti rozběhnou po klouzačkách a dalších atrakcích, v přírodě máme čas si společně hodně povídat, odpovídat na záludné otázky, které se jim zrovna honí hlavou (kolikrát ani neznám odpověď 😀 ), vymýšlet různé hry, užívat si jeden druhého a prostě tak nějak být spolu naplno. A taky Vás to vůbec nic vás nestojí (no dobře, trochu nafty).

DSC_0432
Skalní útvary u rozhledny Sedlo

Tentokrát jsme vyrazili na rozhlednu Sedlo. A je to další z míst, které ráda doporučím i Vám. Trasa je krátká, výšlap nahoru není náročný, výhledy jsou dokonalé — Kašperk jako na dlani. A když děti svezete dolů na saních (dokud je ještě sníh), uvidíte, jak jim rozsvítíte oči radostí (naše 4leťačka po jízdě na saních nadšeně hlásala: “tak to byl teda zážitek” 😀 ) Cestou navíc minete několik skalních útvarů, které poslouží stejně dobře jako kdejaká prolejzačka. Výlet zn. ideál.

DSC_0412
Výhled z rozhledny – hrad Kašperk jako na dlani

Kudy kam

Rozhlednu najdete v Albrechticích u Sušice a výchozím bodem je Penzion Pod Sedlem. Tady jsme zaparkovali auto (parkoviště zdarma) a vyrazili nahoru po červené. Trasa je dlouhá 1,6km a místo kočárku vezměte raději nosítko. Kopec je opravdu pozvolný, žádné prudké stoupání, takže to zvládnou i ti nejmenší.

Rozhledna je otevřena celoročně, vstup zdarma.

Občerstvení

Dětem vezměte rozhodně svačinu s sebou, na rozhledně žádné občerstvení není.

Tip od nás: vezměte si něco dobrého a udělejte si u rozhledny piknik. Využít můžete dřevěné posezení přímo u rozhledny s přístřeškem.

V létě si nezapomeňte dojít na luxusní burgery do Gril baru u penzionu. Aktuálně je penzion zavřený z důvodu rekontrukce. Info o provozní době tady.

Průvodce Šumava pro rodiny s dětmi

Šumava je naše láska a místo, kam nejčastěji směřují naše výlety. A protože by byla škoda se o ta krásná místa nepodělit, rozhodla jsem se vydat tištěného průvodce Šumavou pro rodiny s dětmi. Už se to rýsuje! Předpokládaný tisk říjen-listopad 2019. Tak nás nezapomeňte sledovat na FB nebo IG, ať Vám to neunikne!

 

 

 

One thought on “S dětmi na rozhlednu Sedlo (Šumava)

Add yours

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: