1 den na Lago di Garda (Itálie)

Zrovna jsme se vrátili domů z 10denního kempování po ČR a zbývalo nám ještě 5 dní volna. A prosedět ho doma? To by byla přece věčná škoda 🙂

A tak jsme vyměnili špinavé oblečení za čisté, nasedli do auta, s taťkou na sebe koukli a ptali se jeden druhýho, kam teda vlastně pojedem 😀 Nejdřív to vypadalo na Chorvatsko, ale dopadlo to nakonec úplně jinak.

Vy, co nás sledujete i na Instagramu už víte, kde jsme nakonec skončili a co všechno za těch 5 dní stihli. A vy, co nás tam nesledujete, nezoufejte, o všem vám napíšu, protože jsou místa, o kterých prostě musíte vědět 🙂 

TIPY NA UBYTOVÁNÍ NA LAGO DI GARDA (KLIK)

Neplánované dovolené jsou prostě nejlepší! Vyjeli jsme bez jediného plánu, všechno plánovali za chodu, kde se nám líbilo, tam jsme zůstali (a někam se i vrátili) a byla to naprostá pecka! … a ta volnost! <3

Výhled na Gardské jezero

První den jsme strávili na Lago di Garda a už teď vím, že sem se ještě vrátíme.

Pokud máte rádi vyhlídky, určitě nesmíte minout tuhle. My tady posnídali a byla to romantika jak blázen 😀 . Vyhlídku na Gardské jezero najdete v Nago-torbole, mezi Arcem a Loppio (SS240, 146, 38069 Nago-torbole TN, Italy). Nechybí tu dřevěné posezení a bezplatné parkování je přímo u vyhlídky. (btw tenhle výhled se mi líbil mnohem víc než z Monte Baldo)

Výhled na Gardské jezero podruhé – Monte Baldo

Malcesine, městečko s dlážděnými uličkami plné barů, restaurací, kaváren a malých obchůdků . Malé oblázkové pláže s průzračnou vodou a nejvyšším vrcholem Monte Baldo.

Kdo byl na Gardě a nenavštívil Monte Baldo, jakoby tam ani nebyl 🙂 Je to opravdu zážitek (hlavně to 3hodinové čekání), a to hlavně z důvodu, že lanovka je otáčivá o 360′, což jsem ještě nikde neviděla 🙂 Vy tak během jízdy vidíte úplně všude. Můžete dojet jen do mezistanice San Michele a zbytek vyšlápnout pěšky, ale my jeli až nahoru. Kola vám vezmou nahoru také, ale jen dopoledne do 10-11h. S kočárkem by také neměl být problém.

Pokud sem půjdete, rozhodně si nezapomeňte  KOUPIT LÍSTKY DOPŘEDU!!!! My jsme je neměli a ve frontě (jen na lístky) čekali 2,5 hodiny! Pak si počkáte ještě tak hodinku ve frontě přímo na lanovku. Lístky můžete koupit online zde nebo v Infocentru v Malcesine či na benzíně. To jsme se dozvěděli samozřejmě až potom 😀

Tip od čtenářky Kláry: Přivstaňte si a jděte na Monte Baldo již brzy ráno, kolem 8-9h. Nejen, že nebudete čekat dlouhé fronty, ale ještě budete mít levnější vstupné (dospělí 15euro, děti 6-14 10euro).

Placené parkoviště je přímo v podzemí budovy lanovky nebo je možnost parkování ještě nad stanicí lanovky (minete lanovku a budete pokračovat stále do kopečka). Parkoviště je značené.

Cena za lanovku na Monte Baldo: 22euro dospělí, 15euro studenti/důchodci, děti do 14let 10 euro.

Doporučení pro rodiče s dětmi:

1) Buďte připraveni na to, že se tady hodně načekáte. I když budete mít lístky online, minimálně hodinu (v sezoně) budete čekat ještě na samotnou lanovku, protože na jednu jízdu vezme jen cca 30 lidí. Až se dostanete do lanovky, vezme vás pouze do mezistanice San Michele, kde musíte vystoupit a znovu počkat na lanovku, která vás vyveze na vrchol. Mějte tedy s sebou něco, čím děti při čekání případně zabavíte.

2) Jízda nahoru je rychlé prudké stoupání a zaléhají uši podobně jako při vzletu v letadle. Pokud na to vaše děti trpí, mějte s sebou bonbony/žvýkačky nebo něco jiného, co jim pomůže.

Sever nebo jih?

V Malcesine jsme si došli ještě večeři a pokračovali dál směr na jih. Jih už mě narozdíl od severu tolik nenadchl. Hory jsou prostě hory 🙂 Navíc voda v jezeře už tady byla spíš takovej „kachňák“ 🙂 Takže za mě rozhodně sever!

Tipy na ubytování na Gardě (klik)

Táák, den na Gardě máme za sebou a pokračujem dál, směr moře, wohooo! 🙂

Co si necháme na příště:

  1. Zábavní parky – Gardaland, Movieland, Canevapark – jen jsme kolem projížděli a bylo to jedno velké „wow“
  2. Lodí z Malcesine do Limone (nebo naopak)
  3. Limone na kole – cyklostezkou kolem skal
  4. Jeskynní vodopád Varona – 3km od Riva del Garda směrem na Tenno
  5. Jezero Cavedine
  6. Termální lázně Sirmione
  7. Na kole z Riva del Garda stezkou via Ponale k Lago di Ledro
  8. Na kole z Arca podél vinic – ccm 10km, trasa: Arco parking al Ponte, cycle path, Massone, Bolognano, Vignole, Loc. Maza, Pratosaiano, Caneve, cycle path, Via Pomerio, Viale Monache, Via Ferrara, Via Segantini, Arco parking al Ponte
  9. Tip od Evči, která na Gardě žije: Lago di Tenno (jezero s tyrkysovou barvou), odtud do Limone, odtud do Tremosine a pokračovat dál po Strada della forra

A co vy, byli jste tu nebo se chystáte?

One thought on “1 den na Lago di Garda (Itálie)

Add yours

Leave a Reply

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: